ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю. ФРАНТІШЕК РЖЕҐОРЖДо 780-річчя Коломиї і 30-річчя Незалежности України Почесний краєзнавець України Микола САВЧУК продовжує розповідь про 30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю.

(Продовження)


10. ФРАНТІШЕК РЖЕҐОРЖ (1857 — 1899) — відомий чеський етнограф, медик за фахом; дослідник українського народного побуту, медицини і фольклору в Галичині.

Знався з братами Білоусами в Коломиї, був у нашому місті в 1890-і. Написав подорожній нарис «З Коломиї в Косів», який опублікував у чеському журналі «Svetozor» (Прага, 1894), а згодом його переклад російською вмістили в збірнику «Киевская старина» (Київ, 1896). Існує також український переклад, але не з чеської, а з російської мови і в машинописному варіянті.

У липні 1899 р. Ф. Ржеґорж приїхав до Коломиї знову, а наступної днини виїхав з В. Шухевичем на Косів, де пробув тиждень, збираючи речі для музею Напрстків у Празі. Коли 30 липня виїжджав з Коломиї і прощався з Михайлом Білоусом то розплакався, обернувся обличчям до Карпат і сказав: «Прощайте прехороші гори, не буду вас більше бачити…». Незабаром він і справді покинув цей світ.

На фото:Франтішек Ржеґорж
Початок нарису «З Коломиї в Косів» у «Киевской Старине». 1896 р.:Попередні статті за темою: