ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю. ОСКАР КОЛЬБЕРҐ та ЛЕОПОЛЬД фон ЗАХЕР МАЗОХ

До 780-річчя Коломиї і 30-річчя Незалежности України Почесний краєзнавець України Микола САВЧУК продовжує розповідь про 30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю.

(Продовження)


6. ОСКАР КОЛЬБЕРҐ (1814 — 1890) — видатний польський етноґраф, фольклорист, композитор. На зламі 1850 — 1860-х років і 1880 року досліджував етноґрафію західноукраїнських земель. Посмертно побачив світ 80-томник його фольклорно-етноґрафічних праць.

Неодноразово бував у Коломиї та околицях, де записав зразки текстів і мелодій нашого місцевого фольклору, а також звичаї й традиції. Вони вміщені в його 4-томнику «Покуття», який, на жаль, досі не переклали українською мовою.

7. ЛЕОПОЛЬД фон ЗАХЕР МАЗОХ (1836 — 1895) – австрійський письменник, автор популярних романів і новел, розвивав психологічний роман. Книжки Захер-Мазоха перекладали багатьма європейськими мовами та видавали масовими накладами. Його творчість високо оцінювали Еміль Золя, Ґюстав Флобер, Альфонс Доде, Александр Дюма-батько і Александр Дюма-син. 1886 року з рук президента Франції Захер-Мазох прийняв орден Почесного Леґіону. Для німецької літератури він відкрив народне життя Східної Європи. Захер-Мазох докладно вивчав мову, звичаї та перекази народів Галичини, ці твори повні симпатії до нижчих верств галицького люду.

Коротко жив у Коломиї, що відобразилося у його відомих творах «Дон Жуан з Коломиї» (1864) та «Жіночі образки з Галичини», в якому описав типажі коломийського ярмарку.Попередні статті за темою: