"Дзеркало" писало раніше, що на Франківщині в рамках ґрантового проєкту розпочали 3D сканування 50 об’єктів спадщини області, які мають культурно-мистецьку, історичну цінність і є туристично привабливими.
Днями було проведено чергова серія 3d сканування, повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко.
Так цього разу фахівці відзняли:
Церкву Благовіщення Пречистої Діви Марії, м. Коломия (Коломийська ТГ)
Церкву Святого Великомученика Дмитрія Солунського, с-ще Печеніжин (Печеніжинська ТГ)
Церкву Різдва Пресвятої Богородиці, с. Нижній Вербіж (Нижньовербізька ТГ)
Церкву Святого Миколи, с. Дебеславці (Матеївецька ТГ)
Віртуалізовані об’єкти будуть розміщені на спеціалізованому сайті проєкту і на головному туристичному порталі області www.iftourism.com.
Нагадаємо, кілька років тому коли комісія ЮНЕСКО вивчала дерев’яні споруди нашої області, то коломийську церкву Благовіщення не внесли до каталогу Всесвітньої культурної спадщини через її аварійний стан. Тоді настоятель храму Андрій Танасійчук звернувся до народного депутата Андрія Іванчука та заснованого ним фонду "Покуття" з проханням допомогти відновити храм. Церква була збудована без фундамента, а дерев’яні стіни прогнили. Коли майстри приступили до робіт, стало зрозуміло, що доведеться зробити набагато більше, ніж здавалося з самого початку. Тоді ж у рамках реставрації на куполі храму встановили хрест, а також замінили більше семи тисяч ґонтин. Таким чином найдавніший коломийський храм вдалося врятувати від руйнації.