ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Франківщині розпочали 3D сканування 50 об’єктів культурної та історичної спадщини. ФОТО


Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за сприяння  відділу туризму  ОДА у рамках реалізації ґрантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії і України» розпочав 3D сканування 50 об’єктів спадщини області, які мають культурно-мистецьку, історичну цінність і є туристично привабливими.

Про це повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко.

 Віртуалізовані об’єкти будуть розміщені на спеціалізованому сайті проєкту і на головному туристичному порталі області www.iftourism.com.
Як зазначається, днями фахівці за сприяння відділу туризму Івано-Франківського МВК працювали у Церкві Царя Христа (м. Івано-Франківськ) - пам'ятці архітектури місцевого значення.
Зведення церкви і монастиря Отців Василіян має свою давню історію. Ще за австрійських часів громадська рада Княгинина-Колонії (Майзлів) подарувала площу під будівництво читальні товариства «Просвіта».Саме ця площа послужила згодом для спорудження осідку Церкви і монастиря Отців Василіян. Храм зводився у візантійському стилі із п'ятьма куполами (на зразок Софійського собору) за планами львівського архітектора О.Пежанського. Загальне керівництво усіма роботами здійснював відомий український будівельник Т.Грицак.З 1924 по 1928 рік ведуться підготовчі роботи по заготівлі будівельних матеріалів, а саме будівництво церкви починається з 1928 р., яке було завершено у 1935 р.З 1957 року церква була закрита і передана заготівельній конторі. Згодом тут розташувався склад меблів, а пізніше – державний архів.Після виходу УГКЦ з підпілля монастирську церкву було повернено отцям Чину Святого Василія Великого. 24 червня 1989 року храм освятили, а потім відремонтували.