ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Перлина Покуття, уквітчана снігом. ФОТО

Є у Коломиї на Прикарпатті старовинна дерев'яна церква Благовіщення Богородиці, збудована 1587 року. Храм належить до пам’яток архітектури національного значення області і є одним з найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва. Він є пам’яткою архітектури Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, йдеться на сайті Релігійно-інформаційної служби України.

Церква унікальна, звісно, що збудована без цвяхів, бо так колись робили всі дерев'яні храми — інакше би вони не стояли століття. Тут є образи, які намалював відомий український художник ХІХ ст. Теофіл Копистинський, а також церковні стародруки.


Поруч височіє дзвіниця старша за церкву — з 1578 р., а також символічна стрілецька могила та давній коломийський цвинтар.


"Наша церковця, як статна Красуня, яка, залежно від сезону, змінює своє вбрання, демонструючи його всьому Покуттю! Сьогодні вона, як Наречена, уквітчана снігом, а засніжене подвір'я, як мереживо, що огортає її!", — поетично і з великою любов'ю розповідає про храм настоятель о. Андрій Танасійчук.


"Наш храм є не лише окрасою, а перлиною Покуття. Його історичні дані сягають XVI ст. Є одна точна дата, яка збережена на зовнішній вивісці - старослов’янськими буквами зазначено — 1709 р.


До нашої святині люди їдуть звідусіль, щоб помолитися перед стародавнім іконостасом та намолиними іконами, що знаходяться у нашому храмі; перед образом Богородиці, що розв'язує вузли, попросити вирішення своїх негараздів, а святого Тадея, брата Господнього, та святу Ріту — за поміч у безнадійних обставинах".


"Запрошуємо кожного з вас відвідати найдавніший храм Коломиї, дізнатися його багату історію та історію походження стародавніх ікон. Побачити скільки роботи з реставрації храму вже зроблено за останніх два роки: це є зовнішні роботи ( 2019 р.) , внутрішні (2019 р - до тепер) та церковне подвір'я, яке є духовним місцем відпочинку кожного парафіянина та гостя храму (2020 р). А скільки ще плануємо зробити! Наш обов’язок - передати історичну цінність нашого міста нащадкам не лише збереженою, але зробити все для того, щоб реставруючи храм, зберегти його автентичність!", — наголошує о. Андрій і пропонує свій фоторепортаж.


Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66854

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66853

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66852

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66856

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66855

Війна війною, а краса красою - фото 66859


Війна війною, а краса красою

 Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66858

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66857

Заходимо до інтер'єру, який також багатий на красу - фото 66860


Заходимо до інтер'єру, який також багатий на красу

 Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66861

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66865

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66864

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66863


Іконостас - фото 66866


Іконостас

 
Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66862

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66867

Які гарні тут ікони - фото 66870


Які гарні тут ікони

 Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66869

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66868

Перлина Покуття, уквітчана снігом (ФОТО) - фото 66871

Ікона Благовіщення - фото 66872


 Приходьте і приїджайте, побачите самі! - фото 66873