ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

30 місяців абсолютної влади. Чим запам’ятається Любомир Жупанський у кріслі секретаря міськради

Очільника БПП "Солідарність" у Коломиї Любомира Жупанського зняли з посади секретаря Коломийської міськради. Таке рішення сьогодні прийняли депутати під час таємного голосування.

Чим запам’ятається Л. Жупанський на посаді секретаря – основні скандали за 2,5 роки при владі.

 

Читайте також: "Всі обіцяли, а ми зробили". Як Любомир Жупанський обкрутив Коломию довкола пальця на 4,45 млн, - ЗМІ

 

Звинувачення у незаконному збагаченні на понад 6 млн грн

Правоохоронці підозрювали Жупанського у незаконному збагаченні на 6,3 млн грн.

Прес-служба обласної прокуратури повідомляла про відкрите провадження за фактом незаконного збагачення секретаря.

Правоохоронці встановили невідповідність даних щодо задекларованої вартості квартири, житлового будинку, транспортних засобів та грошових активів із отриманою податковою інформацією на 6,3 млн грн.

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області під час аналізу декларації Жупанського встановило суттєву невідповідність його доходу з 01.01.1998 до 31.12.2016 та задекларованого майна. Любомир Жупанський за цей час заробив 1 139 808 грн, а задекларував квартиру вартістю 19 847 грн, житловий будинок вартістю 60 060 грн, чотири земельні ділянки вартістю 515 967 грн, вісім автомобілів вартістю 286 612 грн та 6 560 166 грн готівки. Тобто, розбіжність у доходах і майнових активах становить 6 302 844 грн. І це якщо не зважати, що декларована Жупанським вартість нерухомості і автомобілів суттєво відрізняється від цін на ринку.

 

Смертельна ДТП з двома загиблими

Одним з найгучніших скандалів, пов’язаних з секретарем міськради Любомиром Жупанським, стало вчиненням ним смертельної ДТП, в якій загинуло двоє пенсіонерів.

Керуючи автомобілем “Аudi А6”, проїжджаючи вулицею Центральною, на неосвітленій ділянці проїжджої частини на своїй смузі руху він вчинив наїзд на пішоходів. У результаті ДТП загинули 85-річний та 71-річний жителі села Одаї.

Результатів розслідування цієї справи ще не має. На час слідства Л. Жупанський не був відсторонений з посади, а на час відсутності Ігоря Слюзара навіть виконував обов’язки міського голови.

 

Конфлікт із заслуженими тренерами

Конфлікт Любомира Жупанського з колишнім директором ДЮСШ №1, заслуженим тренером Василем Хмуляком.

Ця суперечка тривала більше року. Заслужений тренер В. Хмуляк називав це помстою з боку Любомира Жупанського. “Це була спланована боротьба проти мене”, – зазначав Василь Хмуляк. Все почалося з подачі секретаря міськради Любомира Жупанського. Колись, мовляв, між ним та В. Хмуляком був особистий конфлікт, а ставши секретарем, Л. Жупанський мстив, лобіюючи питання звільнення директора з посади…

Зараз Василь Хмуляк, як і два інші тренера – Андрій Хмуляк та Олександр Єжов, – залишився без роботи. Тривають судові процеси…

 

Конфлікт з членом виконкому

Торік Любомир Жупанський програв суд члену виконкому Олександрі Базюк за розголошення її персональних даних.

Маючи доступ до конфіденційної інформації, Любомир Жупанський у Фейсбуці  розмістив звернення Олександри Базюк з особистими даними, а саме: ПІБ, адреса та номер телефону.

Суд визнав винуватим посадовця у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 188-39 КУпАП, та призначив адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5100 гривень, та стягнув в дохід держави судовий збір в розмірі 320 гривень.

 

Конфлікт з БТІ

Конфлікт Любомира Жупанського з керівництвом Коломийського БТІ. Чиновник звинуватив керівництво Коломийського бюро технічної інвентаризації у неправомірних вимогах та просив обласну раду, якій підпорядковується підприємство, перевірити роботу.

Начальник Коломийського БТІ Валерій Чорний назвав цю ситуацію “особистим конфліктом”.

Тоді Валерій Чорний розповів, що Любомир Жупанський погрожував розірвати договір оренди з БТІ, бо “має на це вплив”… І вже згодом міська рада продовжила оренду БТІ лише на 5 місяців, коли структура просила продовжити на 3 роки.

 

Конфлікт з учасником АТО

Торік у Л. Жупанського виник конфлікт з учасником АТО Володимиром Островським.

“У березні я прийшов до міської ради для вирішення певних формальностей, а саме – приписати сина. Був сам, без дружини, бо вона перенесла кесарів розтин, – розповів чоловік. – Для цього зайшов у приймальню міського голови, і коли спілкувався із працівником міської ради, зайшов Любомир Жупанський. Чиновник одразу ж почав агресивно поводитися – “гавкати”, вживати нецензурні слова та погрожував вдарити”.

З цього приводу учасники АТО написали звернення до депутатів міської ради, у якому просять їх “вирішити відповідність займаній посаді секретаря міської ради Любомира Жупанського, оскільки його недостойна поведінка ображає честь і гідність учасників бойових дій. Цей інцидент дискредитує міську раду, тому вимагаємо негайно провести службову перевірку та звільнити Любомира Жупанського”.

 

Погрози звільнити вагітну начальницю відділу міськради

Секретар Коломийської міськради Любомир Жупанський погрожував звільнити начальника відділу інформаційної політики мерії, яка на той час перебувала на шостому місяці вагітності.

 

Непорозуміння з Самопоміччю і піар за бюджетні кошти

Зокрема, йдеться про конфлікт щодо преміювання спортсменів.

Тоді у зверненні депутатів від Самопомочі на їхній сторінці у Фейсбуці йшлося:

"Тому дам, тому дам, а тому не дам" - програму не з такою назвою, а за своєю суттю заблокували депутати "Об'єднання "Самопоміч" на останній сесії міської ради.
Програма підтримки спорту мала передбачити стипендії для найкращих спортсменів Коломиї. Ціль блага, але:
- розмір стипендії, кому і за які заслуги її призначати буде комісія, а не встановлені програмою критерії
- заступник голови комісії - секретар міської ради, а не профільний заступник
- комісія в основному складається з підлеглих спортсменів. Ні депутатів, ні представників громадських організацій там немає
- також програма не пройшла погодження профільної комісії з питань освіти, спорту та медицини
- програма пройшла бюджетну комісію, але була кардинально змінена за день до сесії. Але все ж таки була винесена на сесію міської ради з грубим порушення регламенту.
Складається враження, що це не стипендії, а "Премії імені секретаря міської ради" за кошти коломиян!".

Згодом пропозиції депутатів від Самопомочі все таки були погодженні.

 

Земельний конфлікт з пенсіонеркою

Конфлікт з коломиянкою Ганною Негрич, яка звинувачувала секретаря у захопленні її земельної ділянки по вул. Моцарта.

Суперечка за землю тривала понад 10 років, були відкриті кримінальні провадження, і тільки на початку 2016 року, будучи секретарем, Л. Жупанський отримав її згідно з рішенням міськради, цим самим залишивши Ганну Негрич без землі та будинку.

Любомир Жупанський коментував, що він законний власник, бо має всі права та документи на відміну від Ганни Негрич. Натомість жінка казала, що землю він здобув “шахрайським методом”.

Тоді земельну ділянку було оформлено на дружину Л. Жупанського. Але вже згодом, 10 серпня 2016 року, під час зміни цільового призначення землі на будівництво багатоповерхівки, ділянка вже була оформлена на Любомира Жупанського.

 

Читайте також: “Мене страх бере, що така людина може керувати цим містом”, – Ігор Слюзар про Жупанського