Конфлікт Любомира Жупанського з керівництвом Коломийського БТІ

Сьогодні на сесії Коломийської міськради першим питанням, яке винесли на розгляд, було звернення секретаря міськради Любомира Жупанського до голови Івано-Франківської обласної ради О. Сича.

Чиновник звинувачує керівництво Коломийського бюро технічної інвентаризації у неправомірних вимогах та просить обласну раду, якій підпорядковується підприємство, перевірити роботу.

“До мене звернулася людина, яка розповіла про вимагання грошей за надання послуг в комунальному підприємстві БТІ. Розцінок на послуги комунальне підприємство не має, але чоловікові сказали, що довідка коштує 300 гривень”, – розповів у виступі Любомир Жупанський.

Після цього він зачитав звернення до Олександра Сича, але будь-яких доказів “вимагання коштів” чиновник так і не надав.

Напередодні сесії Любомир Жупанський зібрав депутатську комісію з питань етики, на якій, власне, обговорили питання БТІ. Хоча це підприємство підпорядковується Івано-Франківській облраді, а в Коломийської міськради лише орендує приміщення.

Після зачитання звернення у депутатів виникли запитання, чому це питання виноситься на сесію міськради і чи є відповідні докази вимагання коштів.

“Чому ми заочно звинувачуємо людину? Ми ж не створювали комісію, коли з вами стався трагічний випадок, пов’язаний з ДТП”, – звернулася до Любомира Жупанського депутат міськради Леся Белявська.

“Зараз руками депутатів хочуть звести особисті рахунки, – сказав у виступі депутат Ігор Ільчишин. – Я не фанат БТІ, але як ми визначаємо людей, які крадуть? Чи це буде робитися одноосібно, як в цьому випадку? Ми без доказів звинувачуємо керівника в корупції”.

Потім надали слово начальнику Коломийського БТІ Валерію Чорному. Він назвав цю ситуацію “особистим конфліктом” та розповів свою версію.

“Цією людиною, якій мали надати послуги, був родич Л. Жупанського. Про це він кілька разів наголошував при свідках”, – зазначив В. Чорний.

“Все сталося 17 лютого близько 10 години. До нас у свій робочий час ввірвався депутат, секретар міської ради, який  вульгарними діями, нецензурою, яку я не можу повторити, погрожував. У нас є свідки, запис камери спостереження, – розповів про інцидент Валерій Чорний. – Я ніяких неправомірних вимог не маю – ні від жителів Коломиї, ні від жителів району. Неправомірних дій не виконую і не буду виконувати, в тому числі під тиском секретаря міської ради”.

Він розповів, що конкретних розцінок на послуги немає, при складанні договору регулюються нормативними актами.

Також Валерій Чорний розповів, що Любомир Жупанський погрожував розірвати договір оренди з БТІ, бо “має на це вплив”.

Вже після конфлікту Любомир Жупанський створив комісію по перевірці БТІ і сам буде головою цієї комісії.

Після інциденту 17 лютого начальник разом з головним інженером написали заяву до поліції.

“Дзеркало Коломиї” звернулося за коментарем до головного інженера БТІ Ігоря Мокринчука:

“Це службове зловживання секретарем міської ради Любомиром Жупанським, який в робочий час у власних інтересах вирішував питання свого родича. Про те, що ця людина – його родич, він наголошував кілька разів. В тому числі і при свідках. Свідками були замовники послуг, які на той час перебували в кабінеті.

Все почалося ще 9 лютого. Тоді в кабінет прийому замовлень звернувся чоловік із запитом від приватного нотаріуса про надання безкоштовної інформації, за ким зареєстровано нерухоме майно. Я роз’яснив чоловіку, що відповідно до чинного законодавства його приватний нотаріус повинен був надіслати цей запит поштою або надати його наручно. Чоловік з цим погодився.

Але через деякий час до мене в кабінет вривається секретар міської ради Л. Жупанський. Він вимагав, щоб ми надали інформацію про нерухоме майно його родичеві безкоштовно. При цьому чиновник використовував нецензурну лексику. Після цього Л. Жупанський направився до кабінету начальника В. Чорного, де там продовжував нецензурною лексикою погрожувати нам.

А вже 17 лютого близько 10 години ранку у кабінет прийому увірвався Л. Жупанський. Він знову з нецензурною лексикою та погрозами вимагав надати безкоштовно інформацію його родичеві. Також при свідках він погрожував розірвати з БТІ договір оренди”.  

Читайте також: Любомир Жупанський програв суд Олександрі Базюк через розголошення її персональних даних