Додому Новини Політика Для ліквідації негоди у Коломиї були задіяні 58 комунальників, а для посипання...

Для ліквідації негоди у Коломиї були задіяні 58 комунальників, а для посипання доріг використали 120 тонн суміші

0
Поділитися

Коломийська влада не справилася зі снігопадами. І це не припущення, а твердження. На кілька днів у Коломиї утворився справжній сніговий колапс. Це визнав й очільник міста Ігор Слюзар.

І на це, каже, є суттєві причини: “Я визнаю: ми не справилися, – каже очільник міста. – Комунальники працювали 2,5 доби, але в нас не було технічного ресурсу. Останні три роки були м’які зими, ми не були готові. Два роки тому ми придбали малий грейдер.

Don Yapon

На придбання вживаного грейдера необхідно від 3,5 до 4 млн. грн.”, – наголосив І. Слюзар.

На наступний рік міська рада планує виділити кошти на закупівлю грейдера.

Таке ж зізнання у прямому ефірі на місцевому телебаченні зробив й начальник відділу комунальним майном Коломийської міськради Володимир Наливайко.

“Перш за все, ми не справилися з поставленим завданням”, – на початку ефіру наголосив він.

Читайте також: Як сніг на голову: комунальні служби Коломиї не були готові до сильних снігопадів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Як розповів В. Наливайко, у ратуші не очікували такої кількості опадів, подекуди випало майже півметра снігу. А це середньомісячна норма. Дороги від снігу розчищали до шести одиниць техніки.

“Насамперед комунальники розчищали від снігу під’їзди до навчальних та виховних закладів, а також до лікарні та служби швидкої допомоги. Там були задіяні всі працівники, тому ми трохи “занедбали” місто”, – резюмував В. Наливайко.

“Дзеркало Коломиї”, як і обіцяло, направило до Коломийської міської ради інформаційний запит щодо кількості залученої техніки, працівників комунальних служб, а також скільки було затрачено суміші для посипання тротуарів… Та й загалом – скільки коштів у міському бюджеті передбачено для утримання доріг у зимовий період.

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК
Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

З 12 по 15 листопада для ліквідації несприятливих погодних умов міська рада задіяла від чотирьох до шести одиниць техніки: МАЗ з переднім відвалом і спецустановкою для посипання піщано-соляною сумішшю, трактор МТЗ-80 з переднім відвалом, трактор МК-320 “Бєларусь” з переднім відвалом, автогрейдер ДЗ-99А, також додатково залучили трактор МТЗ-82, автогрейдер. А 15 листопада ще додатково п’ять тракторів різних марок з передніми відвалами.

За увесь період були задіяні 58 працівників комунальних підприємств.

Як повідомили “Дзеркалу Коломиї” в інформаційному запиті, працювали всі двірники КП “Полігон Екологія” та КП “Житлоінфоцентр”, працівники ділянки озеленення та гаража КП “Житлоінфоцентр”, працівники “Коломияводоканалу” та “Коломийської міської ритуальної служби”.

Графіка з розчищення вулиць комунальники не дотримувалися, а, можливо, його й не було. Але, як інформують у комунальному відділі, першочергово розчищалися магістральні вулиці та ті дороги, де були великі снігові замети.

Але мешканці деяких віддалених вулиць не дочекалися снігоочисної техніки й досі. Чого лише варта дорога на Міцкевича

snig31-768x512

Окрім нерозчищених доріг, мешканці скаржилися на ожеледицю на тротуарах. Власне, в дні негоди різко зросла кількість травмованих осіб на ожеледиці. 120 тонн піщано-соляної суміші використали комунальники для посипання проїжджої частини дороги і тротуарів.

Але де саме? Нам цього не повідомили.

Піщано-соляна суміш використовується пропорцією 80% піску та 20% технічної солі.

Також за період з 12 по 15 листопада було використано майже дві тонни паливно-мастильних матеріалів.

На утримання дорожньої мережі в зимовий період 2015-2016 рр. з міського бюджету було виділено півмільйона гривень. На даний час вже використано 313 тисяч. А попереду ще цілий грудень…

Вікторія МАРТИНЮК

Читайте також: Оновлення сесійної зали у Коломиї обійшлося міському бюджету у 898 тисяч гривень. ІНФОГРАФІКА+ВІДЕО

Читайте також: За 8 місяців ВУКМ Коломиї перерахував фірмам та підприємствам понад 12 мільйонів гривень. ІНФОГРАФІКА