ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

За два місяці фонд "Покуття" Андрія Іванчука забезпечив лікарні Прикарпаття киснем на 2 млн грн

Третій місяць поспіль три лікарні Прикарпаття - Коломийська, Городенківська і Калуська  - безкоштовно отримують від благодійного фонду «Покуття»  рідкий кисень, який виробляє Карпатнафтохім.

З перших днів, коли стало відомо, що у лікарнях катастрофічно бракує кисню, засновник фонду Андрій Іванчук взяв під особистий контроль забезпечення прикарпатських медзакладів життєво важливим препаратом. Тривалий час особисто вирішував питання поставок рідкого кисню, і нині лікарні повністю забезпечені цим найголовнішим препаратом для лікування ковіду.

Так, за два місяці зими Коломийська, Городенківська і Калуська ЦРЛ безкоштовно отримали від фонду 140 тонн рідкого кисню на приблизну суму 2 мільйони гривень, адже на ринку ціна за тонну коливається від 14 до 17 тис. грн.

Наприкінці січня на Прикарпатті  різко зросла захворюваність на коронавірус. Станом натепер у Коломийській ЦРЛ майже всі ліжка заповнені ковідними хворими. Ситуація наближена до надзвичайної. Більшість пацієнтів потребують кисневої дотації, тому зараз, як ніколи, є важливим достатній запас кисню. Наразі у лікарні працюють над розгортанням додаткових ліжкомісць з під’єднаним киснем. За добу Коломийська ЦРЛ використовує приблизно 1 - 1,5 тонни  препарату.

Андрій Іванчук та фонд «Покуття» й надалі забезпечуватимуть прикарпатські лікарні рідким киснем відповідно до потреб.  Зараз у пік захворювання поставки відбуваються кожні 2-3 дні.

Днями  медзаклади отримають чергову партію рідкого кисню. З ініціативи Андрія Іванчука у планах благодійного фонду збільшити кількість лікарень, яким безкоштовно поставлятимуть цей медичний препарат. 

Додамо, що раніше Коломийська ЦРЛ купувала кисень за кошти з ковідного фонду за ціною 17 тис. грн за 1 м куб. Тепер зекономлені на кисні кошти лікарня може спрямувати на  необхідне сучасне обладнання, захисні засоби для лікарів, ліки для боротьби з пандемією тощо.  

Благодійний фонд «Покуття» з ініціативи засновника Андрія Іванчука з перших днів поширення недуги в Україні спрямував свою діяльність на допомогу області в боротьбі з пандемією.

Так, було закуплено та передано 100 000  засобів індивідуального захисту для медиків понад 30 медустанов Прикарпаття.

На початку пандемії Андрій Іванчук безкоштовно забезпечив область дезінфікуючим розчином для обробки громадських місць. Крім того, фонд забезпечив прикарпатських вчителів і вихователів  захисними щитками (25 000 штук).

Попри це, вдалося втілити низку запланованих на цей рік проєктів: чотири школи Городенківщини та дві Коломийщини отримали комп’ютерні класи; у середмісті Городенки завершили основний етап з будівництва фонтана, відкриття якого через пандемію перенесли на 2021 рік; дитсадки у Чернелиці і Лісному Хлібичині отримали  дитячі майданчики; відбулися всі щорічні акції до Великодня, щоправда, в онлайн форматі.

Також фонд надав матеріальну допомогу на покращення побутових умов військовій частині в Коломиї, а також замінив вікна у їдальні військової частини в Корничі.

До того ж у рамках  щорічної акції до свята Миколая фонд приготував 15 000 подарунків, а діти полеглих в АТО героїв отримали щорічну допомогу. 

Читайте також: У грудні лікарні Прикарпаття отримали від фонду "Покуття" кисню на 1 мільйон гривень

За 2 тижні січня Коломийська ЦРЛ безкоштовно отримала кисню на 200 тис. грн

 Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.