ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Сесія міської ради: від підняття зарплати вихователям садочків до проїзду для пільговиків. ФОТО

Сьогодні у ратуші відбулася чергова сесія Коломийської міської ради. Відзначилася вона цілим рядом конфліктів та гарячих дискусій.

Втім, розпочалася сесії з коляди. У гості до депутатів прийшов хор Катедрального собору та виконав ряд чудових колядок та щедрівок. За що міський голова запропонував головам фракцій, як і годиться, віддячити колядникам, пише Дзеркало Коломиї.

"Робоча" ж частина сесії почалася з того, що Ігор Слюзар представив нового директора КП "Полігон-Екологія". Ним став Михайло Попелюк, який до цього працював на цьому підприємстві заступником директора.Потім настав час депутатських запитів та звернень. Так, Петро Васкул із "Народного контролю" у своєму виступі захищав службу екстреної медичної допомоги, яку останнім часом гостро критикували коломияни. Депутат вважає критику необґрунтованою, а роботу "швидкої" - відповідною до усіх норм та вимог.Позафракційна Ольга Петрів порушила тему безхатченків у Коломиї. Пані Ольга розповіла, що за останній місяць тільки на залізничному вокзалі від переохолодження померло двоє безхатченків та закликала міську владу якось вирішити цю проблему.Після запитів депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, першим питанням якого було підняття посадових окладів працівникам дошкільних закладів освіти. Тут і виник перший скандал.

Доповідав по цьому питанню Любомир Бордун, керівник міського відділу освіти, представник "Самопомочі". Він розповів, що працівникам шкіл заробітну плату підвищили за рахунок державного бюджету вже із 1 січня, а фінансування такого підняття вихователям садочків поклали на місцеві бюджети.

І міська влада пропонує підняти працівникам садочків платню з квітня цього року, хоча зобов’язана це зробити тільки із вересня.На цей виступ пана Бордуна різко відреагував Сергій Лосюк з "Батьківщини". Він звинуватив керівника міського управління освіти у недобросовісному ставленні до своїх обов’язків.

Пан Лосюк каже, що підняти заробітню плату вихователям можна було вже із 1 січня, але Любомир Бордун знехтував своїми обов’язками і на засідання бюджетної комісії, на якому мали розглядати це питання, прийшов непідготовленим, без відповідних розрахунків, через що і не вдалося внести до бюджету потрібну на підвищення заробітних плат вже із 1 січня. Після цих слів почалися гучні аплодисменти від працівників дошкільної сфери, які були присутні на сесії.

Любомир Бордун ці слова заперечив. Він каже, що текст державного бюджету міська рада отримала вже у січні, тому підняти заробітну плату працівникам дошкільних закладів не було просто фізичної можливості. Він пропонував це зробити із лютого, але на це грошей у бюджеті немає. Найраніше, коли це можна буде зробити, – це квітень.

Тут у дискусію втрутилися самі працівники дошкільних закладів. Вони звернулися до міського голови Ігоря Слюзара з питанням, чому на премії у розмірі 150% для працівників міської ради гроші є, а для вихователів грошей нема. На це міський голова відповів, що працівники міської ради також на мінімальних окладах працюють і що тут, мовляв, нема багатих людей. Ці слова викликали іронічний сміх у педагогів. Після двох перепалок депутати нарешті таки проголосували про підвищення заробітної плати працівникам дошкільних закладів з 1 квітня 2017 року.

Читайте також: Що влада готує коломиянам у році прийдешнім

Ще одним резонансним питанням цієї сесії було внесення змін до Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах. Це питання було своєрідним компромісом між перевізниками та владою. Вони домовилися про те, що міська рада виділяє перевізникам 1 мільйон гривень, а кожен перевізник щодня виділяє два рейси суто для пільгових категорій у період між 10 та 14 годинами. Для такого пільгового проїзду коломияни мають отримувати спеціальні талони, які мала б видавати міська рада. Під час першого голосування це питання не набрало необхідної кількості голосів. Депутати попросили про переголосування, під час якого голоси знайшлися. Додамо, що право на пільговий проїзд згідно з цим рішенням мають учасники бойових дій, ветерани війни, ветерани силових структур, чорнобильці, діти з багатодітних сімей, інваліди I та II групи, діти-інваліди до 18 років тощо.

Крім цих двох гарячих питань обранці прийняли план роботи міської ради на І-ше півріччя 2017 року. Воно також викликало певні зауваження та питання. Зокрема Роман Крутко з "Самопомочі" запитав Любомира Жупанського, який доповідав по цьому питанню, чому у плані роботи немає розробки Статуту міста Коломиї і скільки раз збиралася комісія, яку очолює пан Жупанський і яка б мала цей статут розробляти. Галина Луцак запитувала секретаря міської ради, чи будуть якось відображені у плані роботи міської ради результати  перевірки Л. Жупанським дитячого харчування у школах та садочках. Та ці питання залишилися без відповіді.

Крім вже згаданих питань, депутати проголосували за уточнення до бюджету на 2017 рік, затвердили Положення про плату за землю в новій редакції, положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Положення про транспортний податок. Наостанок, як завжди, розглянули земельні питання.Автор: Віктор ФІТЬО

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

Читайте також: Як виглядає нова Коломийська поліклініка всередині. ФОТОРЕПОРТАЖ