ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю. СТАНІСЛАВ ЛЮДКЕВИЧДо 780-річчя Коломиї і 30-річчя Незалежности України Почесний краєзнавець України Микола САВЧУК продовжує розповідь про 30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю.

(Продовження)


17. СТАНІСЛАВ ЛЮДКЕВИЧ (1879 — 1979) — видатний український композитор і музикознавець, фольклорист, педагог, доктор музикознавства (1908). У період СРСР удостоєний найвищих державних нагород. Відомий у середовищі галицьких українців як Сясьо, про якого ходили різні веселі перекази.

Знаю, що бував у Коломиї в другій половині 1930-х як інспектор Вищого музичного інституту у Львові, перевіряючи Коломийську філію цього інституту і відзначаючи високий рівень коломийського симфонічного оркестру. Подейкували, що мав у Коломиї симпатію, а тому любив їздити в наше місто. Можливо, відвідував Коломию ще й раніше і згодом. Знався з багатьма вихідцями з Коломиї, які були причетні до музичної культури. Видатний український фотомитець Роман Баран, який свого часу жив і працював у Коломиї, зробив світлину 100-літнього Людкевича.
Так виглядав Станіслав Людкевич у 1930-і рр.