ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Чотири нові амбулаторії, збудовані за сприяння Андрія Іванчука, вже приймають пацієнтів. ФОТО

Як повідомляли, нещодавно у Корничі відбулося  відкриття новозбудованої амбулаторії. Це остання з 4-ох медустанов такого типу, збудованих за кошти з державного бюджету, які народний депутат Андрій Іванчук спромігся отримати для Коломийщини.


На урочистості з нагоди запуску амбулаторії завітав і сам народний обранець, який разом з першою заступницею міністра охорони здоров'я Іриною Садов'як та головою ОДА Андрієм Бойчуком перерізали стрічку на відкритті.«Це вже не перша амбулаторія, яку ми відкриваємо, - наголосив Андрій Іванчук під час урочистого відкриття. -  Дуже приємно, що незважаючи на локдаун, робота завершена. Тому хочу вас всіх привітати. Памятаю, як все починалося, я був на фундаменті. І сьогодні така гарна подія - ми зустрілися на урочистому відкритті. Хочу побажати всім найголовніше – здоров’я, а ми крок за кроком  змінюватимемо обличчя наших сіл і міст».Андрій Іванчук переконаний: завдяки появі таких медичних закладів рівень сільської медицини значно зросте.


Нагадаємо, два роки тому у рамках медичної реформи на Коломийщині розпочали зведення 4-х нових сучасних амбулаторій сімейної медицини  – у П'ядиках, Печеніжині, Коршеві і Корничі. Це – повністю нові приміщення, збудовані за державні кошти, спільно з частковим фінансуванням місцевих бюджетів (співфінансування громади складає 10% від вартості робіт). Виділення коштів  з держбюджету лобіював народний депутат від Коломийщини Андрій Іванчук


Додамо, від початку будівництва амбулаторій Андрій Іванчук постійно контролював хід робіт.


У серпні 2019-го урочисто відкрили амбулаторію у П’ядиках. На неї громада чекала майже 35 років. Загальний кошторис будівництва склав понад 8,5 мільйона гривень. З них майже 870 тисяч гривень – це співфінансування громади. Тоді на урочистому відкритті побував і народний депутат Андрій Іванчук.Відкриття амбулаторії у П'ядикахВідкриття амбулаторії у П'ядикахАмбулаторія у П'ядиках


Вартість робіт з будівництва Печеніжинської амбулаторії склала 8718,991 тис.грн., в тому числі 7822,006 тис.грн. - субвенція з державного бюджету та  896,985 тис.грн.  Андрій Іванчук під час чергового робочого візиту на Коломийщину проінспектував хід будівельних робіт у Печеніжинської амбулаторії. 


Тоді народний депутат  відзначав, що в П’ядиках амбулаторія вже працює і можна із впевненістю сказати, що таким медзакладам можуть позаздрити і деякі європейські населені пункти.  


У  відео - народний депутат інспектує будівельні роботи в Печеніжині.Амбулаторія у Коршеві спочатку навіть не була внесена до держпрограми. Тоді громада звернулась до Андрія Іванчука, аби він допоміг Коршеву потрапити в першу чергу будівництва. Будівництво нової амбулаторії було нагальною необхідністю для громади, адже старому приміщенню - понад 100 років. Після звернення до народного депутата розпочалося будівництво і у червні 2020 року амбулаторію у Коршеві відкрили.Андрій Іванчук під час чергового робочого візиту оглядає стан робіт у Коршеві.


Кошторисна вартість робіт склала 9 015 тис. грн. Це, зокрема, кошти субвенції з Державного бюджету - 7 225 тис. грн і місцевий фінансовий ресурс - 490,208 тис. грн.


Як будували в Коршеві сучасну амбулаторію - дивіться у відео:На завершення додамо, що  Коломийщина -  єдиний район на Франківщині, де мали збудувати аж 4 нові амбулаторії і які вже вдалося запустити в експлуатацію. Попри певні труднощі, пов’язані з пандемією,  всі 4 амбулаторії вже працюють і приймають пацієнтів. Загалом всі 4 нові амбулаторії обслуговують понад 35 тисяч мешканців. Очікується, що зведення амбулаторій у селах наблизить якісні медичні послуги до мешканців краю, адже отримати правильний діагноз чи первинну медичну допомогу можна буде на місці. Нагадаємо, 2 роки тому сільські амбулаторії Коломийщини отримали нові автомобілі. Виділення коштів з держбюджету також пролобіював народний депутат Андрій Іванчук.


Як повідомляли, у рамках робочого візиту Андрій Іванчук взяв участь у відкритті комп'ютерного томографа у Коломийській ЦРЛ. Також побував на урочистостях до Дня медика в Коломиї і Городенці.


Окрім того, Андрій Іванчук проінспектував спорудження фонтана в Городенці, а також оглянув, як йдуть оздоблювальні роботи біля головних храмів Коломийщини - Собору Преображення Христового УГКЦ та Собору Преображення Господнього ПЦУ.


Читайте також: Коломийська ЦРЛ отримала від фонду "Покуття" Андрія Іванчука кріогенний газифікатор, який переробляє кисень для лікування хворих на Covid-19. ФОТО, ВІДЕО


За сприяння Андрія Іванчука Уряд виділив понад 10 млн грн на капітальний ремонт вул. Шкрумеляка у Коломиї