ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В Івано-Франківську виготовляють буржуйки, саперські лопати та шиють бронежилети для військових. ВІДЕО

Від початку великої війни працівники одного з підприємств у Франківську відправили на фронт майже 400 виготовлених власноруч буржуйок. Окрім цього, на заводі для ЗСУ майструють переносні душові, шиють бронежилети, роблять саперські лопати та апарати зовнішньої фіксації кісток. З чого почалося волонтерство та скільки допомоги відправили на фронт, читайте у репортажі Суспільного.


До повномасштабного вторгнення РФ в Україну на підприємстві виготовляли запчастини та ремонтували транспорт. Працівники розповідають, все почалося з металевих "їжаків".За весь час на підприємстві пошили понад дві тисячі бронежилетів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ


Потім взялися за пошиття бронежилетів, яких за увесь час виготовили понад дві тисячі. З настанням холодів працівники заводу майструють для військових буржуйки. Щомісяця виготовляють 35 польових пічок.

Щомісяця на підприємстві виготовляють 35 буржуйок. Фото: Суспільне Івано-Франківськ


За словами робітника підприємства та волонтера Ігоря, буржуйки виготовляють згідно з кресленнями, які розробили власноруч.


"Стає холодно і треба обігрівати наших військових та будинки, які не будуть під’єднані до опалення. Хлопці, які захищають нас, повинні відчувати тепло, яке ми для них робимо. Щоб вони знали, що про них ніхто не забув", — каже Ігор.

Робітник підприємства та волонтер Ігор. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Польові пічки на заводі виготовляють різних розмірів — від найбільших до найменших. За словами майстра та волонтера Володимира, деякі обігрівачі бійці зможуть навіть носити у кишені.

Деякі буржуйки українські військові можуть носити у кишені. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Для воїнів, які працюють у польових умовах і не мають доступу до буржуйок чи бліндажів, ми розробили спеціальні маленькі переносні пічки. На них можна підігріти їсти, підігріти горнятко кави чи просто зігріти руки. Вона легка у використанні", — пояснює Володимир.

Майстер і волонтер Володимир. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Окрім цього, на підприємстві виготовляють саперські лопати. Майстер Володимир каже, вони міцні та багатофункціональні, адже ними можна не лише копати окопи, а й розпилювати дрова.

На підприємстві також виготовляють особливі саперські лопати. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Коли хлопці з фронту дають зауваження, ми їх опрацьовуємо і змінюємо виріб. А потім відправляємо їм більшу партію. Якщо у бійців є потреба, ми намагаємося її задовольнити й по максимуму допомогти", — говорить Володимир.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Усю допомогу працівники заводу відправляють на передову безкоштовно.
  Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.