ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Франківщині розпочалася молодіжна проща до Гошева. ФОТО

Вчора, 22 серпня, розпочалася молодіжна проща до Гошева. Цьогоріч її тема – "Покликані Богом".

За словами організаторів, мета прощі – духовно-патріотична, повідомляє пресслужба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

З самого ранку на подвір’ї монастиря Василіян, що у Івано-Франківську, зібралося близько 200 молодих людей. Всіх їх об’єднала спільна мета – пішки подолати майже 80 км, щоб разом із однолітками із Львова, Дрогобича та інших міст і сіл просити Божого благословення для себе, своїх рідних та України.

"Вже традиційно ми організовуємо таку пішу молодіжну прощу до Гошівської Божої Матері. Мета її є завжди духовно-патріотичною. Через такі заходи ми стараємося дбати про духовне виховання нашої молоді, а також хочемо спільно святкувати День незалежності та разом просити Божого дару миру для нашої Батьківщини", – каже о. Йосафат Хаймик, ігумен монастиря Царя Христа.

На Ясну гору, що в Гошеві, прочани йтимуть три дні. Маршрут продуманий так, що паломники матимуть кілька коротких зупинок, а також два нічліги – в Калуші й Долині. Крім того, для них передбачене трьохразове харчування.

Різним є і вік, і наміри учасників прощі. Так, Христина з Івано-Франківська каже, що йде на прощу просити Божого благословення для себе та своїх рідних.

23-річний Дмитро із села Вербівка, говорить, що йде в прощу вже далеко не вперше.

"В цьому році хочу вимолити в Господа через Пресвяту Богородицю для себе і своєї сім’ї благословення та певні ласки", – каже хлопець.

Прибуття учасників прощі до Гошева передбачається на 24 серпня. Відтак розпочнеться реєстрація, молитва та нічні чування, які відбудуться за участю молодіжних спільнот Провінції Найсвятішого Спасителя отців Василіян.

Завершиться проща 25 серпня урочистою Божественною Літургією.