ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

В Україні заробітчан хочуть зобов'язати щорічно сплачувати кошти до Фонду українських мігрантів

В Україні хочуть зобов’язати заробітчан щорічно сплачувати гроші до Фонду добробуту українських мігрантів.

Про це пише “Форпост”.

Верховній Раді пропонують створити міністерство у справах трудових емігрантів та запровадити обов’язкові внески до спеціального “Фонду добробуту”.

Парламенту пропонують створити нове міністерство – “для реалізації державної політики у сфері зовнішньої трудової міграції”. Окрім того, законопроект має зобов’язати тих, хто виїжджає за кордон працювати, робити щорічні внески до “Фонду добробуту українських мігрантів” (розмір встановить фонд).

Передбачається, що з цього Фонду фінансуватимуть новостворене міністерство, а також соціальні послуги для емігрантів та їх родин. Так, нове міністерство хочуть зобов’язати: – покривати витрати на транспортування до України хвоpих – оплачувати повернення до держави тiл пoмepлих – виплачувати компенсацію у разі втрати роботи,

– надавати одноразову допомогу мігрантам або їх родинам у разі складних життєвих обставин – фінансувати та організовувати повернення мігрантів до України у форс-мажорних-ситуаціях (стихійне лихо, вiйськовий кoнфлікт тощо),

– надавати кредити на отримання освіти – кредитування мігрантів та їх родин для вирішення житлового питання – надання кредитів для започаткування чи розвитку власного бізнесу Перший членський внесок до Фонду має сплатити мігрант, якщо він працевлаштувався за кордоном самостійно, або компанія-посередник.

У разі оплати такого внеску особі мають намір видавати Картку українського мігранта та страховий поліс держкомпанії. Після цього мігрант має право на низку соціальних послуг, зокрема профнавчання, цілодобову інформаційну підтримку у країні перебування, правову допомогу, піклування про дітей, які залишилися в Україні тощо.

Відповідно до законопроекту, Фонд добробуту українських мігрантів – загальнодержавний спеціалізований фонд, фінансування якого здійснюватиметься за рахунок членських внесків при працевлаштуванні на роботу за кордоном. Кошти фонду пропонують не включати до держбюджету.