Московський патріархат звинувачує Коломийську міську раду в “розпалюванні ворожнечі та дестабілізації міжконфесійних відносин в регіоні”

Як писали раніше, на сесії Коломийської міської ради порушили питання щодо збереження історичної цінності церкви Благовіщення. Атовець Василь Кузьмин закликав вирішити це питання якнайшвидше, бо це неприпустимо, щоб пам’ятка архітектури була у розпорядженні Московського патріархату.

У неділю, 4 червня, громада міста та священики намагалися переконати парафіян церкви Благовіщення Діви Марії вийти з-під Московського патріархату.

Після перемовин приміщення храму опечатали.

Вчора представники усіх конфесій міста разом з парафіянами та громадськими активістами зустрілися у залі засідань міської ради. Ця перша зустріч на офіційному рівні мала на меті сформувати список людей, які готові представляти релігійні та громадські організації у питанні, якій конфесії буде належати найдавніша церква Коломиї – церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (XVI століття).

Читайте також: У Коломиї невідомі погрожують “кіборгу” Василю Кузьмину щодо повернення церкви Благовіщення.

Як повідомляє відділ інформаційної політики міськради, усі охочі мали можливість висловитися з приводу того, які є підстави зміни конфесійної приналежності Благовіщенської церкви, чому це питання є нині актуальним і які факти наразі є у розпорядженні осіб, котрі будуть запропоновані до координаційної ради з цього питання.

Практичних результатів зустріч не дала, та й не могла мати, адже у справах особливої важливості для Коломиї головувати має міський голова Ігор Слюзар. Тому зустріч перенесли на сьогодні.

Читайте також: Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ зробила заяву щодо останніх подій навколо храму Благовіщення Пресвятої Богородиці у Коломиї

У свою чергу православні московського патріархату звинуватили Коломийську міську раду “в розпалюванні ворожнечі та дестабілізації міжконфесійних відносин в регіоні”.

Про це йдеться на сайті “Православне Прикарпаття”.

На місці зустрічі представників УПЦ чекали не тільки представники влади й греко-католицької громади, але й близько сотні радикально-налаштованих людей. В такій обстановці будь-які обговорення були неможливі”, – йдеться на сайті.

Представники УПЦ не мали змоги висловитися, захистити своє віросповідання та навіть не були вислухані! Окрім того, на адресу православної громади постійно лунали образи та погрози силового захоплення храму“.

У зв’язку із вищевказаними конфліктними подіями, Юридичний відділ Івано-Франківської єпархії УПЦ вже звернувся з відповідними зверненнями до органів державної влади України та до відповідних міжнародних організацій”.

Читайте також: Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук прокоментував ситуацію довкола Благовіщенського храму у Коломиї