У Коломиї відбулася перша зустріч конфесій та громадськості щодо Благовіщенської церкви. ФОТО

Вчора представники усіх конфесій міста разом з парафіянами та громадськими активістами зустрілися у залі засідань міської ради. Ця перша зустріч на офіційному рівні мала на меті сформувати список людей, які готові представляти релігійні та громадські організації у питанні, якій конфесії буде належати найдавніша церква Коломиї – церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (XVI століття).

Про це повідомили у відділі інформаційної політики міської ради, пише Дзеркало Коломиї.

Заступник міського голови Володимир Бойцан ще 4 травня обіцяв організувати таку спільну зустріч, щоб це питання не загострювалось, а мало логічне вирішення.

Після подій минулої неділі, я подякував усім за виваженість і мудрість. Я би не хотів називати цю ситуацію конфліктом: ні міжконфесійним, ні міжгромадянським, ані міським чи національним. Те, що відбувається сьогодні йде правильним шляхом“, – переконаний Володимир Бойцан.

Усі охочі мали можливість висловитися з приводу того, які є підстави зміни конфесійної приналежності Благовіщенської церкви, чому це питання є нині актуальним і які факти наразі є у розпорядженні осіб, котрі будуть запропоновані до координаційної ради з цього питання.

Читайте також: У Коломиї невідомі погрожують “кіборгу” Василю Кузьмину щодо повернення церкви Благовіщення.

Практичних результатів зустріч не дала, та й не могла мати, адже у справах особливої важливості для Коломиї головувати має міський голова Ігор Слюзар.

Наразі ж громадські активісти, ініціатори, прихожани і представники парафій просто мали можливість висловитися з цього приводу.

Наступна зустріч відбудеться сьогодні о 13.30.  Головуватиме на ній Ігор Слюзар.

Читайте також: Через конфлікт у Коломиї опечатали приміщення храму.