Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ зробила заяву щодо останніх подій навколо храму Благовіщення Пресвятої Богородиці у Коломиї

З приводу подій, які відбулись 4 червня 2017 року Божого у Коломиїї на кладовищі “Монастирок” в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, в якому останнім часом здійснювала богослужіння громада Української Православної Церкви (Московського патріархату), заявляємо наступне:

  • Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ, як і вся Українська Греко-Католицька Церква послідовно виступає за збереження в Україні міжконфесійного миру і злагоди й нікому не наказує і не рекомендує захоплювати силою храми, чи будь-яке інше майно. Зазначені події не були ініціативою Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, а місцевої громади міста Коломиї, оскільки питання знову актуалізувалось напередодні, на черговій сесії міської ради м. Коломиї, де було порушено питання щодо збереження історичної цінності цього храму.
  • Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, що на кладовищі “Монастирок” в Коломиї є історичним храмом Української Греко-Католицької Церкви й відмовлятись від нього на користь інших релігійних конфесій ми не маємо жодного морального і юридичного права.
  • Ми закликаємо усіх до спокійного і справедливого вирішення цього питання, беручи до уваги, що наша громада, як жест братньої любові і порозуміння погодилася на використання цього храму громадою Української Православної Церкви (Московського патріархату), допоки вони не збудують свого храму. На даний час православна громада збудувала свій храм, в якому відбуваються богослужіння, тому ми вже давно очікуємо, відповідно до чесності сумління, храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, що на кладовищі “Монастирок” в Коломиї, буде повернений законним власникам.

Нагадаємо, приміщення храму було опечатано до врегулювання проблеми в рамках законодавства.

Читайте також: У Коломиї відбулася перша зустріч конфесій та громадськості щодо Благовіщенської церкви.