Коломийське королівство східних спецій. ФОТО

На ринку, який розмістився у центрі міста, можна знайти чимало цікавого, тут є широкий асортимент товару, який традиційно купують коломияни.

Посеред розмаїття всілякого добра тут є унікальне місце, міні-магазинчик, який з’явився ще 10 років тому. Мова про справжнє королівство східних спецій, сухофруктів та горіхів.

Розташоване це ласе для гурманів місце біля входу до молочного павільйону.

Сьогодні це вже добре налагоджений, із величезним асортиментом сімейний бізнес родини Абдуллаєвих, які 10 років тому залишили рідний Узбекистан і переїхали до Коломиї.

Щодня тут вас радо зустріне власниця на ім’я Азіза. Жінка з посмішкою пригадує, як її чоловік Мавлон вперше поїхав на розвідку до Коломиї і після цього вирішив, що може забрати сюди сім’ю і започаткувати тут власну справу – східні спеції.

“Спочатку, звісно, було важко. Потрібно було вивчити українську мову, але на базарі все можливо. Спілкування з людьми – ось що дало добрий результат у вивченні мови”, – каже Азіза.

Азіза та Мавлон переїхали сюди разом із трьома синами, вже тут, у Коломиї, народився четвертий. Кожен з них допомагає розвивати батьківський бізнес.

Цьогоріч вдалося облаштувати місце продажу і для зручності розмістити нові полиці, на яких скляні слоїки з продукцією, а також виїзний прилавок, що полегшує роботу при складанні товару під кінець робочого дня.

Щороку асортимент та географія товару розширюється. Тут є по кілька видів сухофруктів різної обробки, також чималий вибір горіхів: фундук, мигдаль, пекан, бразильський та кедровий, який вважається найдорожчим, 800 грн за кілограм. Зі спецій найдорожче коштує шафран, за один грам заплатите щонайменше 100 грн.

Щоб отримати 1 кілограм готового продукту, необхідно виростити близько 170 тисяч квітів. Саме тому шафран вважається найдорожчою спецією у світі.

Для Азізи королевою спецій є зіра, додає її майже до всіх солених страв.

У Коломиї, розповідає жінка, спочатку, коли лише розпочали продавати спеції на ринку, люди дивувалися: що то таке, до чого додавати. Тепер вже по-іншому, є постійні клієнти, які знають, що з чим їсти.

Найголовніше, що увесь товар – це натуральні дари природи, які мають корисні лікувальні властивості.

До прикладу, насіння чіа має великий вміст омеги, урюк (сушений абрикос) потрібно замочувати у кип’яченій воді на ніч і зранку випивати воду і з’їдати розмочений сухофрукт. У горіхах дуже великий вміст білка і корисних для організму жирів.

Тобто ці продукти – це знахідка для людського здоров’я. Особливо корисно діткам давати родзинки, курагу, чорнослив. Перед тим добре промити і можна навіть замочити у теплій воді. Це значно корисніше за цукерки.

Великою популярністю користуються суміші спецій для м’яса, риби, салатів, українського сала, плову. Одна порція коштує 20 грн, а щоб побачити, яка та порція, завітайте на ринок.

Сім’я з Узбекистану вже добре призвичаїлася до нашого міста, діти навчаються в українських школах, носять вишиванки, розмовляють українською зі своєрідним акцентом, варять борщ, але, як кажуть, рідна сорочка ближче до тіла. Батьківщина назавжди має почесне місце у серці кожного з родини Абдуллаєвих.

Саме тому наостанок “Дзеркало Коломиї” довідалося в Азізи Абдуллаєвої рецепт справжнього узбецького плову.

Олександра Щербакова-Олійник

РЕЦЕПТ ВІД АЗІЗИ

Для плову потрібно 1 кг рису (пропареного), 1 кг м’яса (особливо смачний з бараниною), 1 кг моркви, 2 цибулини і 2 головки часника.

Спершу розділити м’ясо на шматочки і добре їх підсмажити, щоб зарум’янілися.

Потім до м’яса додати дрібно нарізану кубиками цибулю і підсмажити до золотистого кольору. Наступна черга моркви, її необхідно подрібнити, краще соломинкою середнього розміру, і додати до м’яса з цибулею.

Підсмажені овочі з м’ясом посолити і додати спеціальні спеції для плову, залити водою і трохи протушкувати разом, після цього додаємо до казану рис, добре перемішуємо, кладемо часник (цілу головку), додаємо води, аби покрила все. Зменшуємо газ і чекаємо, доки звариться плов.

Кожен може вдосконалювати цей рецепт, додавати родзинки чи журавлину, чи більше перцю, це вже на власний смак.

Читайте також: Внук відомого краєзнавця Лук’яна Вардзарука відкрив у Коломиї бібліотеку та заклад екологічної їжі. ФОТО