ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Проповідь отця Василя Довганюка на квітну неділю для тих, хто вдома

Нинішнє свято має дві традиційні назви: Квітна неділя й урочистий в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим. Назва „урочистий в’їзд” вказує на важливість події, яка відбудеться там і на її плоди особливої радості для нас.

"Сьогодні ми стоїмо на порозі Пасхи і, згадуючи похід Ісуса до Єрусалиму, відчуваємо подих радості цього свята", - пише на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook отець Василь Довганюк.

Прибув Ісус у Витанію, де був Лазар, … якого воскресив.

Ів. 12, 1-18

Ісус іде до Єрусалиму відкрито, а не потаємно, і цим закликає нас сьогодні набратися молитвою духовної сили і терпіння разом з Ним належно пережити цей останній страсний тиждень посту, щоб відчути в повноті радість Христового воскресіння, нашого визволення з неволі гріха. Бо у житті так буває, що навіть сама думка чи відчуття майбутнього успіху вже приносить нам радість. Символом нашої радості сьогодні є вербові гілки, знак надії на Ісуса, його поміч у житті.

Отці Церкви називають Великий Піст духовною прощею до Пасхи Христової. Тому в’їзд Ісуса в Єрусалим можна назвати прощею милосердя. Ісус іде виконати своє останнє завдання на землі – добровільно прийняти страждання та смерть, щоб дарувати нам прощення гріхів і життя вічне, як знак любові та милосердя до нас. Там Він хоче сповнити слова своєї науки: „Бо й Син Чоловічий прийшов не на те, щоб йому служили, лише щоб служити й віддати своє життя як викуп за багатьох” (Мк. 10:45). Тому кожне наше визволення з нещастя, звільнення від проблем містить у собі милосердя, приносить спокій і радість у душі. Потвердженням цього є слова псалма: „Милосердя й вірність зустрінулися разом, справедливість і мир поцілувались між собою” (Пс. 85:11).

Ісус виявив своє милосердя не тільки 2000 років тому, а приносить його також і сьогодні словами Євангелія і Святих Тайн. Кожен храм, це духовний Єрусалим, де живий Христос таїнственно перебуває в кивоті, навчає нас любові та милосердя, жертвується за нас Небесному Отцеві в Тайні Євхаристії для нашого спасіння та вічної радості.

Бог розсипає довкола нас багато скарбів, а дух милосердя допомагає побачити їх, відкрити в житті.

Сьогодні, коли короновірус, війни і конфлікти наповнюють світ неспокоєм і терпіннями, ми відчуваємо особливу потребу милосердя, як духовного ліку в терпіннях, сили в труднощах, надійної духовної зброї проти всякого зла.

Читайте також: Прикарпатські поліцейські посилено патрулюватимуть біля храмів на свята

Тож користаймо, дорогі брати і сестри, з цих джерел милосердя, які залишив нам Ісус, і відчуємо його присутність у житті, пізнаємо його силу по його плодах, як говорить у сьогоднішньому апостолі святий Павло: „І мир Божий, що вищий від усякого уявлення, берегтиме серця та думки ваші у Христі Ісусі” (Фил. 4:7). Амінь.