Додому Новини Суспільство Внук відомого краєзнавця Лук’яна Вардзарука відкрив у Коломиї бібліотеку та заклад екологічної...

Внук відомого краєзнавця Лук’яна Вардзарука відкрив у Коломиї бібліотеку та заклад екологічної їжі. ФОТО

0
Поділитися

Коли крокувати проспектом Грушевського, неподалік автобусної зупинки побачиш цікаву місцину. Вночі вона освічується дванадцятьма писанками, а вдень тішить око цікавим оформленням, продуманим до дрібниць. Тут і карта світу, і дерево життя, і писанки, і чудовий англійський словничок, щоби дітлахи вивчали, і смачні аромати квітів та їжі.

Вже четвертий місяць у Коломиї працює відкритий дім “YouRa”. Працює над ним команда молодих людей, серед яких і внук відомого прикарпатського краєзнавця і письменника Лук’яна Вардзарука – Юрій Мартищук.

Умовно “YouRa” можна розділити на дві взаємопов’язані хатинки. Перша розташована ближче до дороги – eco-home-food, що у перекладі “дім екологічної їжі”. Саме на цій маленькій кухні команда закладу вдосконалює рецептуру, яка базується лише на корисній та сезонній продукції.

Готуючи навіть сендвічі чи паніні, тут використовують хліб, спечений на дровах, сезонну городину, спеції і, звісно, готують все з любов’ю.

Заготівлею продуктів займаються ретельно, віддають перевагу усьому домашньому, вирощеному і зробленому руками людини.

Продукти не обгортають у целофанові пакети, взагалі намагаються мінімізувати відходи. До прикладу, крихти чи шкірку від овочів віддають до сусідської господарки, де є кури, або годують голубів.

Замовивши горнятко чаю, можна зручно вмоститися на дерев’яній лавці і почитати книжку. Не менш цікавою є друга хатинка: у ній нині діє безкоштовна бібліотека імені Лук’яна Вардзарука. Тут кожен може знайти книжку до душі.

Як пригадує Юрій, дідусь завжди наголошував, що знання повинні передаватися з покоління в покоління. Керуючись цим, вирішили відкрити бібліотеку такого формату. Тож просять мешканців Коломийщини приносити книжки, які вже зберігаються вдома просто для краси.

Ось такий острів знань і нат­хнення працює у Коломиї. Хто пам’ятає стан цих приміщень до перевтілення – з упевненістю скаже, що це місце по-справжньому ожило.

Проте незмінною тут залишається пані Валентина, яка вже понад 15 років продає тут релігійну літературу, бо згадане приміщення перебуває у власності УГКЦ.

Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

Читайте також: Коломийська “Лелітка” робить вишиванку модним брендом