У Коломиї спорудять дзвіницю з інсталяцією звуку. ФОТОРЕПОРТАЖ

19 серпня, на День міста Коломиї, відбулася ще одна небуденна подія.  Біля церкви Святого Йосафата освятили наріжний камінь під будівництво дзвіниці.

До втілення ідеї побудови дзвіниці з інсталяцією звуку спричинився благодійний фонд “Покуття” (засновник – народний депутат, коломиянин, Почесний громадянин міста Андрій Іванчук).

Мало міст може похвалитися дзвіницею з інсталяцією звуку, яку планують спорудити в Коломиї. До слова, схожим прототипом забудови є дзвіниця в Гошеві, повідомляє Дзеркало Коломиї з посиланням на прес-службу Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Освятив наріжний камінь правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василь (Івасюк) та єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан (Гатала) спільно з духовенством.

Символічно, що саме на свято Преображення Христового освячуємо місце для майбутньої дзвіниці. Це справді непересічна подія, особливо якщо згадати, якою нелегкою була передісторія храму, поряд з яким закладаємо камінь. Його, як і дзвіницю, атеїстична влада намагалася зруйнувати. Зараз нашим завданням є праця над відновленням історії, себто дзвіниці, яка була на цьому місці”, – сказав владика Василь.

Відтак архієпископ подякував фундатору БФ “Покуття”, народному депутатові Андрію Іванчуку за ініціативу.

Дуже добре, коли ти маєш можливість сказати “дякую”, а ще краще – коли можеш віддячити. З цим храмом у мене пов’язано багато світлих споминів, адже сюди ходили мої батьки, вийшовши звідси, я став на сімейний рушник. Тому радію сьогодні, що наш фонд допомагає творити цю добру справу. Ми побудуємо не просто дзвіницю, це буде маленька візитівка не на одне покоління”, – зазначив ініціатор побудови, народний депутат України Андрій Іванчук.

Як повідомляє “Дзеркало Коломиї”, Андрій Іванчук запропонував провести конкурс на кращий проект майбутньої дзвіниці так, як це було проведено з фонтаном. Кращий проект, який оберуть коломияни на обговоренні, втілять у життя.

Народний депутат закликає громаду міста пропонувати свої ідеї щодо будівництва дзвіниці.

Нагадаємо, БФ “Покуття” до Дня міста встановив дитячий майданчик біля сиротинця святого Миколая в Коломиї.

ФОТО: Андрій КАНЯ