Прикарпатські рятувальники вкотре закликають не палити суху траву

Рятувальники б’ють на сполох. Щодоби до Служби порятунку “101” надходять повідомлення про пожежі сухої трави. Таких викликів щодня буває десятки.

Тільки за минулу добу на Прикарпатті зареєстровано 19 пожеж сухої трави. Вчорашній вечірній дощ не змінив ситуації кардинально, тому й надалі маємо пожежонебезпечний період. Домінуючою причиною загорянь є людський фактор: недбало кинутий недопалок чи недолуге спалення призводять до біди, повідомляє “Дзеркало Коломиї“.

Локалізувати пожежі сухої трави на відкритих територіях надзвичайно складно, оскільки швидкість поширення вогню дуже висока. Особливо небезпечним є спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач. Ще небезпечніше є необережно поводити себе з вогнем поблизу лісових масивів, адже найменшої іскри достатньо для виникнення масштабної лісової пожежі.

Потрібно зрозуміти, що самовільне спалення сухої трави, післяжнивних залишків – проблема не тільки екологів і рятувальників, а й усіх громадян. Адже, крім небезпеки пожеж, спалення трави спричинює викидання в атмосферу значної кількості шкідливих речовин.

Управління ДСНС в області звертається до мешканців краю з проханням неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, під час відпочинку. Будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих.