ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Музеї писанки відкрили виставку відомої мисткині зі Львова Ярослави Ткачук. ФОТО

У Музеї писанкового розпису відкрито персональну виставку відомої мисткині, членкині НСХУ Ярослави Ткачук (м. Львів).

Авторка родом з Коломиї, закінчила відділ художнього текстилю Косівського коледжу декоративно-прикладного мистецтва та Львівської національної академії мистецтв. Починаючи з 2002 року, бере активну участь у виставках та проєктах в Україні та закордоном (США, Австрія, Німеччина, Польща, Греція, Франція).

У рідному місті мисткиня вперше представляє свої унікальні роботи, символічно, що саме в Музеї, де колись працювала. Об`єднані в «Коди пам`яті» твори - своєрідний прадавній світ, де відбувається взаємодія в часі й просторі, що занурює нас в історію давню і сучасну, спонукає до пізнання свого роду та народу. Зокрема, історію власної родини Ярослава Ткачук зашифрувала в однойменному з назвою виставки поліптиху, яку кожен з відвідувачів може самостійно зчитати.

Мисткиня перебуває у постійному пошуку, використовує різні техніки, експериментує з матеріалами та фактурами, опираючись на їхні природні властивості. Пластини латуні, міді чи мельхіору, дерево, лляне волокно, нитки, сухі квіти, позолота – далеко не повний перелік матеріалів, завдяки яким авторка висловлює свої емоції та відчуття, передає тепло й любов та глибину закладеного в мистецьких творах змісту.

Щирі слова вітань адресували авторці генеральна директорка Національного музею Ярослава Ткачук, голова КРО НСХУ Катерина Каркадим, відомі митці Мирослав Ясінський і Василь Андрушко, класик сучасної української дитячої літератури Григорій Фалькович, докторка філологічних наук Наталя Мочернюк…
Виставка триватиме впродовж місяця.


Оксана ЯСІНСЬКА
Світлини Яреми ПРОЦІВА та Ігоря ОЛІЙНИКА