ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На День Незалежності у Калуші 100 гітаристів встановлять музичний рекорд

На День Незалежності у Калуші 100 гітаристів зіграють “Loner” від Gary Moore. Подію зафіксують представники Книги рекордів України. Запропонував встановити музичний рекорд калушанин Юрій Демків.

Після 30-річної перерви готовий повернутися в рідне місто з музичним сюрпризом відомий музикант Влад Дебрянський — гітарист, композитор, продюсер, який гастролює світом і впродовж двох десятків років живе в Лос-Анджелесі. Працює в стилі "джаз", "блюз", "рок", "класика", телевізійний продюсер, актор, пишуть Вікна.

Музиканта кілька разів номінували на премію “Греммі” (зокрема, за сольні альбоми “Vladosphere” і “Sun In Capricorn”).

Музичний сюрприз Влад Дебрянський присвячує Дню Незалежності України. Подія, яка відбудеться 24 серпня, буде унікальною не тільки в Калуші, але й в Україні, тому увійде до Книги рекордів України. Уперше запропонував встановити музичний рекорд калушанин Юрій Демків, який у Польщі побачив “Рекордеон” — одночасне виконання на акордеоні та баяні і запропонував втілити рекорд у Калуші, наприклад, на гітарах. Адже довідався, що в Україні такий рекорд досі ще ніхто не встановлював.

Влад Дебрянський, який завітав у Калуш, щоб узгодити організаційні моменти для власного концерту-подарунку калушанам, підтримав ідею і запропонував зібрати в Калуші 100 гітаристів з усієї України, як юних, так і професіоналів, які б зіграли інструментальну композицію “Loner” відомого ірландського блюз-рок-гітариста Гері Мура. Зареєструватися для участі в рекорді можна на спеціально створеному сайті vladdebriansky.com/100.

Фінансування, сприяння та організацію рекорду взяло на себе місто.

За словами Дебрянського, таку подію він вирішив організувати саме в рідному місті, адже хоче відчути себе вдома і довести, що в Калуші люблять блюз і джаз. Влад зазначає:

"Такої ідеї ще ніде не було. Я вирішив її втілити в рідному місті. Чому? Бо я з Калуша і хочу відчути себе вдома. Я знаю, що тут люди люблять хорошу музику, зокрема блюз і джаз. Днями я їхав з Калуша до Івано-Франківська і чув в транспорті пісні Гемі Мура. Це є чи не єдиний гітарист блюзу, музику якого знає весь світ та його вплив на гітарну музику є неповторним".

Влад Дебрянський каже, що можлива рекордна подія розвине у людей креативність і стане культурною революцією в Калуші:

"У невідомому людина завжди росте більше, аніж у відомому. Адже тоді вона починає креативити. Ціль повинна бути завжди вищою, ніж ми її бачимо, тоді ми отримаємо нові навички і цікавий досвід. Чому не показати, що ми відчуваємо музику, як і всі люди на землі, що ми талановиті і маємо можливості, особливо — зараз. Це подія стане революцією культури і люди повинні взяти цей смолосикп і з ним іти вперед".

На його думку , ця подія буде натхненням не тільки для людей із великих міст, але й малих містечок.

"Якщо ми зіграємо концерт в Калуші — це покаже приклад іншим людям. Мовляв, дивіться — це людина з Калуша і вона успішно працює на світовому ринку. Такі заходи можна влаштовувати будь-де і не обов’язково для цього їхати в Париж. Зараз, навпаки, популярно організовувати великі фестивалі у маленьких містечках, адже там культивуються справжні таланти".