ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Прикарпатті відбулася XI Всеукраїнська Патріарша проща до Крилоса. ФОТО

Впродовж двох днів, 5 та 6 серпня, паломники з різних куточків України перебували на галицькій землі, у Крилосі, беручи активну участь у XI Всеукраїнській Патріаршій прощі до Крилоської Чудотворної ікони Матері Божої з нагоди 1125-річчя від заснування древнього міста Галича.

У суботу, 5 серпня, на Прикарпатті розпочалася насичена молитовна програма першого дня прощі, під час якої прочани з різних країв прибули на крилоську гору, щоб спільно молитися за перемогу і мир в Україні.

У вечірню молитовну програму ввійшла Велика Вечірня з Литією, урочистий обхід довкола храму та винесення Крилоської Чудотворної ікони Божої Матері, молебень до Богородиці, співана вервиця, а також духовна наука. Сьогодні ж, 6 липня, відбулася кульмінаційна частина прощі – Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Вже від самого ранку велика кількість прочан почала прибувати до крилоської гори в очікуванні Літургії, якій передувала святкова недільна Утреня.

Згодом до серця Княжого Галича прибув Блаженніший Святослав Шевчук, якому місцева молодь вручила хліб та сіль як знак гостинності, а парох Крилоса о. Ярослав Жолоб запросив Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви очолити урочисте богослужіння.

Опісля розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, під час якої Отцю і Главі УГКЦ співслужили Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин та численно зібрані митрополити та єпископи УГКЦ, а також священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії та інших єпархій УГКЦ. Своїм співом моління супроводжував хор «Кредо» Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська.

Звертаючись із проповіддю до чисельно зібраних вірних та духовенства під час Літургії, Патріарх Святослав роздумував про те, як можна протистояти стихіям у житті людини.

«Сьогодні Господь кличе кожного сина і доню українського народу: «Йди до мене». Можливо, по-людськи кажучи, ми б хотіли протистояти стихії, поборювати інші причини, які викликають страх. Однак, Христос каже: «Іди до мене», бо той, хто серед страху і болю знаходить дорогу до Бога, знаходить мир, спокій і стає незламним у тій боротьбі, до якої Господь його кличе. Знайти Бога серед ночі власного страху і відчути Його присутнім тоді, коли ми можливо найменше про Нього думаємо — є ключем до стійкості, до здатності людини разом з Христом крокувати поверх вод нашого житейського моря. Христос кличе нас до себе, до свого миру, бо Він є запорукою нашого миру, нашої сили, нашої перемоги», — мовив Глава УГКЦ.

Згодом Патріарх продовжив: «Ми прийшли на цю Всеукраїнську прощу до Княжого Галича, щоб молитися за Україну, за нашу Батьківщину, за наш народ. Стоячи тут, на цій горі, думаю, що ми всі нашими думками линемо до наших військових, синів і дочок України, які зараз там, на сході та півдні нашої держави, грудьми своїми закривають цей наш час та простір молитви».

Відтак Отець і Глава УГКЦ пригадав, що цією прощею цьогоріч ми святкуємо 1125-ліття стародавнього Галича, княжої столиці: «Тут, на фундаментах давнього Успенського собору, наші з вами батьки, прадіди, переживали цю могутню Божу десницю. Бо Церква завжди має корабель за символ, вони шукали того човна, на якому можна було поплисти звідси по водах свого житейського моря і не бути затопленим власними страхами й небезпеками».

ПРОДОВЖЕННЯ ПРОПОВІДІ – Блаженніший Святослав у Крилосі: «Знайти Бога серед ночі власного страху»

Після завершення Божественної Літургії Патріарх Святослав урочисто проголосив храм Успіння Пресвятої Богородиці у Крилосі Прокатедральним собором Глави і Отця УГКЦ, щоб, як мовив Предстоятель, підкреслити й скріпити Києво-Галицьку вісь, довкола якої збудувалася тотожність європейської нації українського народу.

Опісля Блаженніший Святослав доручив о. Олегу Олексі — особистому секретарю, зачитати Декрет про заснування Патріаршого двору у селі Крилос та Декрет про надання храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Крилос титулу Патріаршого Прокатедрального собору. Далі Предстоятель вручив дані декрети о. Ярославу Жолобу, настоятелю Прокатедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці.

Читайте – Декрет заснування Патріаршого двору у селі Крилос

Читайте – Декрет про надання храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Крилос титулу Патріаршого Прокатедрального собору

Відтак Блаженніший Святослав закликав вірних спільно помолитись в наміренні Святішого Отця Папи Франциска, згідно з церковним законом, щоб отримати повний відпуст.

Далі Патріарх уділив всім паломникам своє архієрейське благословення, а згодом на крилоській горі лунало святкове Многоліття для духовенства та вірних.

«Святкування 1125-ліття давнього Галича – це не є лише одна подія, а цілий ювілейний рік, який ми урочисто відкрили на початку року, відвідуючи наш Галич. З цієї нагоди я написав окреме пастирське послання, де заохочував науковців й дослідників вивчати спадщину давнього Галича, а вірних цю спадщину для себе відкрити як великий скарб, який дає надію», – зазначив Блаженніший.

Читайте — Послання Блаженнішого Святослава: «Давній Галич — віковічний свідок української надії»

Опісля були зачитані Патріарші грамоти з нагоди святкування 1125-річчя заснування давнього Галича, які Отець і Глава УГКЦ вручив представникам обласної та місцевої влади, депутатам, науковцям, історикам.

Зокрема, оцінюючи ревність для Божої слави та добра УГКЦ, Патріарх нагородив Світлану Онищук, голову Івано-Франківської ОВА, Олександра Сича, голову Івано-Франківської обласної ради, Олега Кантора, міського голову Галича, Руслана Марцінківа, міського голову Івано-Франківська, пароха Крилоса о. Ярослава Жолоба та багатьох інших.

Далі Олександр Сич, голова обласної ради, вручив Патріарху Святославу в імені всієї Церкви відзнаку за жертовний вклад духовенства та вірних УГКЦ у боротьбі з російським окупантом.

Згодом Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин мовив до присутніх:

«Дякуємо Всемогутньому Богу за ласку, що ми сьогодні мали нагоду при такій великій кількості прочан молитися тут, в історичному Крилосі, у цьому святому місці. Перш за все дякуємо Блаженнішому Святославу, Отцю і Главі нашої святої Церкви – мучениці, за молитву та архієрейське благословення, за запрошення на щорічну Патріаршу прощу у Крилосі».

Також Митрополит Володимир подякував усім, хто працював у спільному організаційному комітеті, готуючись до проведення прощі, зокрема духовенству Івано-Франківської Архієпархії, спільноті Івано-Франківської духовної семінарії, представникам влади, держслужбовцям, парафіяльній спільноті, засобам масової інформації, а також паломникам, особливо тим, хто йшов пішки до Крилоса.

Насамкінець урочистих молінь на заклик Блаженнішого Святослава духовенство й прочани молилися до Господа за довгоочікуваний мир в Україні та її перемогу, співаючи «Боже Великий, Єдиний», а на завершення Предстоятель УГКЦ поблагословив родичів загиблих у війні українських Захисників.

Довідково:

У Божественній Літургії Блаженнішому Святославу співслужили митрополити і єпископи Української Греко-Католицької Церкви, зокрема Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возьняк, Архієпископ і Митрополит Тернопільський Владика Василь Семенюк, Єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич, Єпарх Сокальсько-Жовківський Владика Михаїл Колтун, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький Владика Ярослав Приріз, Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської Єпархії Владика Петро Лоза, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архієпархії Владика Теодор Мартинюк, Екзарх Харківський Владика Василь Тучапець, Екзарх Луцький Владика Йосафат Говера, Єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архієпископства Владика Степан Сус та Владика-номінант Петро Голіней, Єпископ-помічник Коломийської Єпархії.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

 Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.