6 серпня під час Всеукраїнської патріаршої прощі до Крилоської чудотворної ікони Матері Божої з нагоди 1125-річчя Галича Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оголосив про заснування у Крилосі Патріаршого двору, осердям якого став храм Успіння Пресвятої Богородиці.
«Ми хочемо урочисто проголосити цей храм Успіння Пречистої Діви Марії у Крилосі, який збудований із каміння княжого собору Успіння, нашим прокатедральним собором», — проголосив Блаженніший Святослав.
У Декреті про заснування Патріаршого двору в с. Крилос Галицької територіальної громади зазначено, що Галич упродовж тривалого часу був осердям церковного життя, осідком Галицьких єпископів і митрополитів, а вже з XV ст. Київські митрополити вживали у своєму титулі означення «Галицький» і призначали своїх намісників опікуватися людом Божим на цих землях.
Зважаючи на історію та важливість давнього Галича для Церкви й українського народу, Глава Церкви оголосив про заснування Патріаршого двору у с. Крилос Галицької територіальної громади, осердям якого став храм Успіння Пресвятої Богородиці.
«Для збільшення духовного добра вірних, заслухавши думку архиєпископа і митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина та отримавши згоду 3 (74) сесії Постійного Синоду, […] з нагоди 1125-річчя давнього Галича храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Крилос надаємо храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Крилос титул Патріаршого прокатедрального собору з усіма правами, привілеями та обов’язками, властивими цьому статусу», — йдеться у Декреті.
Глава УГКЦ пояснив, що відтепер у нашій Церкві головним храмом є Патріарший собор Воскресіння Христового у Києві, який цьогоріч святкує 10-річчя від дня посвячення. А для того, щоб підкреслити і скріпити Києво-Галицьку вісь, довкола якої збудувалася тотожність європейської нації українського народу, другим по важливості храмом стає Прокатедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці у Крилосі.
Патріарші Декрети Предстоятель вручив настоятелю храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Ярославу Жолобу.