Українські вишивані узори з давніх-давен шанувалися. Багато з них стали традиційними й запали в серця кожного. Але ж мода нестримним кроком рухається вперед, тому сьогодні все частіше можна побачити елементи українських вишиванок в нових колекціях відомих світових дизайнерів.
Наші майстрині теж не сидять на місці. Вони створюють неповторні дизайни й роблять українську вишиванку зовсім не схожу на ту, яку ми звикли бачити. Таким чином вона стає все більш сучасною та популярною, можна сказати, що йде в ногу з часом.
До Дня вишиванки “Дзеркало медіа” відібрало трьох виробників вишиванок в Коломиї, де можна придбати чи замовити сорочку або ж плаття, які зараз на піку моди.
“LELITKA”
Уже близько двох років в Коломиї працює шоурум “LELITKA”. Торгова марка за такий короткий проміжок часу стала відомою не тільки в Україні, а й за кордоном.
Засновниця шоуруму Ганна Гладуняк розповідає, як вона вирішила створити власний бренд.
Читайте також: "Лелітка" робить вишиванку модним брендом
“Взагалі ідея створення “Лелітки” належить моїй доньці Ірині. Саме вона надихнула мене до такого серйозного кроку. Одного разу вона захотіла особливу вишиванку: на білому полотні лише чорними нитками. Шукала-шукала й ніде не могла знайти такої, тож попросила мене, щоб я втілила її задум. Вишивала її цілу зиму, не поспішала, робила все з любов’ю і старанням”.
Власне й так розпочалась їхня діяльність, оскільки після цього випадку спільно із донькою пані Ганна вирішила робити щось більше й продовжувати займатись улюбленою справою.
Зараз спільно з командою творчих людей вони готують оновлені колекції для своїх клієнтів, створюють неповторні й сучасні дизайни, використовуючи тільки якісні тканини й нитки, які замовляють за кордоном. Крім того намагаються експериментувати з різноманітними техніками вишивання. Сьогодні їхній сайт постійно оновлюється, тому кожен може знайти щось для себе.
Читайте також: Як у Коломиї продають вишиванки. ВІДЕО
“Vyshyvanka_by_Marusia”
Марійка Гнидюк вишиває не так давно. Розпочала свою діяльність у вересні минулого року. Але за цей час в неї вже велика кількість клієнтів не тільки з України, а й з інших країн світу. Розпочиналось все з хобі, яке з часом переросло в щось більше й серйозніше – в роботу. Оскільки замовлень дуже багато, допомагає дівчині мама. В команді з ними працюють професійні кравчині.
“Сьогодні вишиванки – це стильно. Багато світових брендів використовують вишивані узори” – розповідає Марійка.
Натхнення черпає від самих клієнтів, намагається виконати всі їхні забаганки. Саме тому майстриня експериментує з ідеями, намагається поєднувати декілька видів тканин чи кольорів в одному фасоні сорочки чи сукні.
Найбільш популярними цього літа є вишиті узори, покриті зверху сіткою. Зимою ж попитом користувались оксамитові вироби. Слід зазначити, що крім жіночих, під замовлення вишивають й сорочки для чоловіків.
Читайте також: Прикарпатка одягає у власні дизайнерські "вишиванки" мешканок Саудівської Аравії. ФОТО
“tvoya.vyshyvanka.ua”
Засновницею “Твоя вишиванка.UA” є Лілія Козак. Вишивати розпочала вона ще три роки тому. Зараз дівчина працює не одна, а в парі з Юлією Сарафин – подругою та одночасно родичкою.
Вони не займаються однією справою, а вміло розділили обов’язки на двох. Лілія професійно вишиває, а Юлія відповідає за роботу з клієнтами. В такій команді дівчата працюють вже рік.
Читайте також: Вишиванки з Покуття та Парижу: 5 дизайнерів презентували свої колекції на етноподіумі "Колориту" у Коломиї. ФОТОРЕПОРТАЖ
Зараз на їхній інстаграм-сторінці вже 10 тисяч підписників, тому зупинятись вони не планують, а тільки розвиватись. В найближчих планах Лілі – власний шоурум.
“Маленькими кроками треба впевнено йти до своєї мети. В цій справі головне бажання розвиватись” – каже Юлія.
Асортимент у дівчат дуже широкий, починаючи від класичних моделей сорочок, закінчуючи сучасними довгими вишитими сукнями та навіть комбінезонами. Чоловічі сорочки теж можна тут замовити. Крім машинної вишивки, практикують також й вироби ручної роботи. Зазвичай, майстрині використовують натуральний льон та домоткане полотно.
Ярина БАЛАБАНИК
Популярні новини
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024