Нова школа – новий директор, або хто у Коломиї керуватиме об’єднаною ДЮСШ

Епопея з коломийським спортом та його реформуванням триває. Наразі відбувається процес об’єднання трьох міських ДЮСШ в одну. Відповідно, постає питання, хто очолить новостворений спортивний центр. Всім цікаво, хто це буде, на кого ставить влада і як призначатимуть нового директора.

У проекті статуту новоствореної ДЮСШ, який розробила влада, прописана норма про призначення директора наказом керівника управління спорту міської ради. У ратуші хотіли одноосібно призначати керівника спортивного центру, і цю посаду мала б зайняти близька та лояльна до влади людина. Однак на сесії міської ради на цю норму звернули увагу депутати. Вони наполягли на тому, що директор об’єднаної ДЮСШ  має призначатися не рішенням одного чиновника, а за згодою депутатського корпусу.

Якщо так, то найближчим часом влада має подати на розгляд депутатів кандидатуру на посаду керівника ДЮСШ, адже новий навчальний рік нова спортивна школа має розпочати з новим директором. Кого запропонують – ще невідомо. Міський голова Ігор Слюзар, виступаючи на сесії, висловив ідею про те, що керівником нового закладу має бути не тренер однієї зі спортивних дисциплін, а менеджер, який займався б виключно питаннями економічно-господарського функціонування школи.

У ці критерії, які озвучив Ігор Слюзар, підпадає кандидатура Олександра Тарасюка, діючого президента футбольного клубу “Карпати”. Пан Олександр за фахом економіст, працював у Коломийській податковій інспекції. Потім пішов працювати у клубну структуру “Карпат”, з часом став президентом футбольного клубу. Цього року, між іншим, коломийський клуб став чемпіоном області.

За деякою інформацією, призначення Олександра Тарасюка підтримує міський голова Ігор Слюзар. Пан Олександр підтвердив, що його кандидатура обговорюється, однак здебільшого без нього.

“Я ніколи не залишу клуб, бо це фактично моє дітище, а працювати за сумісництвом – це породити новий конфлікт інтересів. До того ж у мене немає ні спортивної, ні педагогічної освіти, хоча не приховуватиму, що колись хотів би спробувати себе на цій ділянці”, – прокоментував Олександр Тарасюк.

Значна частина коломийської спортивної громади хотіла би бачити директором об’єднаної спортшколи Василя Хмуляка, заслуженого тренера України, директора колишньої ДЮСШ №1. Після приходу до влади Любомир Жупанський через давній особистий конфлікт намагався всілякими методами змусити піти Василя Хмуляка з посади. Коли не вийшло, рішенням управління спорту директора звільнили, однак Коломийський суд визнав це рішення незаконним та поновив Хмуляка на посаді. У ратуші подали апеляцію, однак апеляційний суд Івано-Франківська її відхилив та підтвердив рішення Коломийського суду про незаконність звільнення.

У коментарі Василь Хмуляк сказав, що його вже повідомили про ліквідацію посади, яку він обіймав, та запропонували місце методиста у новій ДЮСШ.

Ще одним потенційним серйозним кандидатом на посаду директора є Світлана Дорундяк. До реформи вона працювала заступницею Василя Хмуляка у ДЮСШ №1. Опісля працювала тренером у цій школі.

Коли все тільки починалося, пані Світлана активно підтримувала Василя Хмуляка, навіть розповіла на сесії міської ради, як Любомир Жупанський пропонував їй посаду директора ДЮСШ взамін на відмову відстоювати Василя Хмуляка. Тоді вона залишилася на боці пана Хмуляка, однак тепер її погляди та слова дещо змінилися.

Пані Світлана позитивно відгукується про реформу, зокрема з підтримкою змін виступила на громадських слуханнях та сесії міської ради. У своїх промовах вона зазначила, що реформа дає позитивні результати, зросли зарплати тренерам, виділяється більше коштів на закупку інвентарю тощо. Показовою була словесна перепалка на громадських слуханнях між Світланою Дорундяк та Андрієм Хмуляком, сином Василя Хмуляка. Це свідчить про те, що погляди Василя Хмуляка та Світлани Дорундяк остаточно розійшлися. Ще один цікавий нюанс: на сесії міськради, на якій вирішувалося питання об’єднання ДЮСШ, Любомир Жупанський активно наполягав, щоб депутати дозволили виступити з трибуни Світлані Дорундяк. Стверджувати не будемо, однак це може бути свідченням, що саме пані Світлану підтримує Любомир Жупанський на посаду директора.

Ще одним ймовірним кандидатом від влади є діючий директор ДЮСШ №2 Віталій Футумайчук. На цю посаду його призначили за активного лобіювання Любомира Жупанського, до якого пан Футумайчук дуже близький.

Зазначимо, що це ймовірний перелік кандидатів на посаду директора об’єднаної ДЮСШ, адже точного сценарію розвитку подій не знає ніхто.

Наразі тривають ліквідаційні роботи і процес приєднання ДЮСШ №1 та №2 до ДЮСШ №3. Формально спортивний комплекс створюється на базі цієї школи.

Тому й директором, принаймні на початках, про що говорив Ігор Слюзар на сесії, буде керівник цієї школи.

Віктор ФІТЬО

Читайте також: Коломийська реформа, яка не відбулася?