Коломийська реформа, яка не відбулася?

Наша пісня гарна й нова – починаймо її знову. Чомусь саме ця народна приказка пригадалася, коли стало відомо, що Коломийська міська рада згортає чи то продовжує свою спортивну реформу, яка наробила багато шуму. Якщо метою першої реформи було зробити з двох спортивних шкіл три, то тепер влада з трьох шкіл шляхом об’єднання робить одну.

23 травня, у вівторок, з цього приводу у міській раді відбудуться громадські слухання.

Як пояснив міський голова Ігор Слюзар, саме такий шлях правильний з точки зору закону. Адже спочатку було потрібно взяти дозвіл з Міністерства молоді та спорту, а також дотриматися всієї процедури, прописаної у статті 9 Закону України про позашкільну освіту.

“Ми керувалися благими намірами, але ми знаємо, куди вистелена дорога цими благими намірами, – сказав Ігор Слюзар. – Тепер ми йдемо згідно із законом. Це буде спортивний комбінат, у якому будуть об’єднані усі види спорту. Свої посади втратять тільки двоє директорів і троє заступників. Інших скорочень не буде”, – запевнив міський голова.

Якщо, за словами міського голови, одна спортивна школа – це правильний шлях, то для чого було минулого року переформатовувати існуючу систему ДЮСШ? Це питання залишається відкритим. Крім цього, таке рішення дало підстави для критики з боку опонентів так званої спортивної реформи.

Зокрема, член виконкому Олександра Базюк каже, що такі от непродумані рішення влади насамперед завдають шкоди міському бюджету. Адже рік працювали директори шкіл, заступники директорів. А це зайві кошти, каже пані Олександра. Ці кошти могли піти на зарплату працівникам садочків, тренерам ДЮСШ чи на ремонти. Замість цього ми витрачаємо їх на реформи, які не відбуваються. “Влада не знає, що вона хоче”, – продовжує пані Олександра.

Отже, 23 травня відбудуться громадські слухання, які, ймовірно, підтримають ініціативу влади. Однак питання в іншому: навіщо було торік ламати через коліно весь тренерський колектив двох ДЮСШ, якщо тепер все повертається на круги своя?

Початок слухань о 16 годині у залі засідань міськради.

Віктор ФІТЬО

Читайте також: “Купити інвентар – це ще не реформа”, – Олександр Єжов