ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

З травня на Прикарпатті подешевшали молочні продукти і рис, а подорожчали м’ясопродукти, хліб, фрукти, - статистика

На споживчому ринку області в травні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,3%.

Найбільше (на 11,4% та 6,0%) подорожчали фрукти та овочі. На 1,7–0,6% зросли ціни на сало, цукор, хліб, маргарин, продукти переробки зернових, м’ясо та м’ясопродукти, макаронні вироби, безалкогольні напої. Водночас на 15,3% подешевшали яйця, на 1,7–0,3% – рис, молоко, кисломолочна продукція, сири, сметана, інформує управління статистики Прикарпаття, пише Дзеркало медіа.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,9%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 2,4%, алкогольні напої – на 1,3%.

Приріст споживчих цін у травні п.р. зафіксовано майже в усіх регіонах країни: від 0,3–0,6% у Закарпатській, Тернопільській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській, Житомирській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській, Харківській областях до 0,7–1,1% у Полтавській, Рівненській, Львівській, Сумській, Донецькій, Миколаївській, м.Києві, Луганській, Одеській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Київській та Кіровоградській областях. 

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 1,6%. Разом з тим відбулося підвищення тарифів на водопостачання на 2,5%, каналізацію – на 2,0%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 0,7%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,1% спричинено подорожчанням проїзду в залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті на 12,9% та 2,7% відповідно, палива та мастил – на 3,5%.

Різні товари та послуги подорожчали на 4,9% за рахунок підвищення цін на ритуальні послуги на 30,4% та фінансові послуги – на 10,3%.