ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В Україні затверджені вимоги до меду

Вимоги поширюються на маркування меду для забезпечення належної поінформованості споживачів та запобігання введення споживача в оману.

Про це йдеться у відповідному наказі Міністерства агарної політики та продовольства, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Згідно із затвердженими вимогами, мед повинен відповідати певним характеристикам і критеріям складу. Зокрема, мед має складатися з вуглеводів, переважно із фруктози та глюкози, а також інших речовин, таких як органічні кислоти, ензими (ферменти), пилкові зерна, що потрапляють у процесі переробки бджолами нектару (паді) на мед.

Колір меду - від прозорого (безкольорового), білого, світло-жовтого до темно-коричневого, рідкої, в'язкої, дуже в'язкою чи щільної консистенції. Допускається кристалізація меду - від дрібно-до крупнозернистої.

Смак меду - солодкий, ніжний, приємний, терпкий, подразнює слизову оболонку ротової порожнини, без сторонніх присмаків. Аромат - специфічний, приємний, слабкий, сильний, ніжний, без сторонніх запахів. Смак та аромат можуть варіююватися, але ці показники повинні бути зумовлені рослинним походженням, залежно від виду рослини.

До меду, придатного для споживання людиною чи як інгредієнта в харчових продуктах, заборонено додавати будь-які добавки. Пилкові зерна, притаманні меду, не вважаються інгредієнтом.

Мед не має містити сторонніх органічних і неорганічних речовин, що не належать до його складу, присмаків або запахів, мати ознаки бродіння, мати штучно змінену кислотність або бути нагрітий таким чином, щоб натуральні ензими (ферменти) було зруйновано або значною мірою дезактивовано.

За походженням мед поділяють на нектарний (квітковий) та падевий мед; за способом виробництва - на стільниковий, стільники в меду, злитий, центрифужний (екстрагований), пресований. За вмістом пилкових зерен мед поділяють на монофлорний квітковий (нектарний) і поліфлорний квітковий (нектарний).
Окремо прописані вимоги до меду для кондитерських виробів.

Читайте також: Наприкінці серпня на Прикарпатті проведуть гастрономічний фестиваль "Свято Сливи"

 

Також зазначається, що маркування меду має містити інформацію про країну походження, в якій він зібраний.