ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Український дитячий хор "Щедрик" здобув перше місце на фестивалі у Відні

Український дитячий хор "Щедрик", який від початку свого існування ще в 1971 році дав більше, ніж 500 концертів по всьому світові, переміг у на міжнародному юнацькому музичному фестивалі Summa Cum Laude у Відні.

Про це повідомляє Міжнародний Інститут Культурної Дипломатії на сторінці у Facebook.

"У рамках білатерального Року культури Україна-Австрія 2019 Shchedryk, Kyiv Children’s Choir взяв участь в одному з найвідоміших міжнародних конкурсів Summa Cum Laude Youth Music і здобув перемогу – перше місце в конкурсі в категорії Treble Choirs (жіночі хори)!”, – йдеться у повідомленні.

Жюрі нагородило українських учасників першим місцем із оцінкою “Видатний успіх”.

Цьогорічний 13-й фестиваль приймає близько 1500 учасників майже з усіх континентів світу. Урочиста церемонія відкриття і конкурсні виступи відбулися у легендарній Золотій залі віденської філармонії (Musikverein).

Суперниками "Щедрика" були два потужних колективи у своїй категорії з Австралії: Mercedes College Select Choir (учасниці віком від 13 до 17 років) та Penrhos College Chorale (учасниці віком від 13 до 18), – повідомляє у Facebook Альона Кухар, менеджерка Українського інституту, за підтримки якого «Щедрик» приїхав на цей фестиваль.

"Учасники цієї категорії виконували два обов’язкових (і найскладніших) твори – Peaсe Upon You, Jerusalem Арво Пярта та Au Joli Jeu Клемента Жанекена, плюс іще три довільних композиції.

"Щедрик" обрав, зокрема, "Кроковеє колесо" Ганни Гаврилець – фольк-концерт на народні тексти (тут були елементи веснянок, гаївок, ліричних пісень), із дуже потужною архетипною символікою, – ділиться враженнями Альона Кухар. – У ситуації, коли вболіваєш за представників своєї країни, об’єктивною бути складно, але хочу відзначити дві речі, які, на мою думку, не могли не побачити й члени журі.

По-перше, глибоку інтерпретацію творів диригенткою Маріанною Сабліною, завдякий якій "щедриківський" "Єрусалиме" наповнюється гострою, дуже "дорослою" драматургією.

По-друге, "Щедрик" – єдиний із колективів своєї категорії виконав усі п’ять творів а капела, що свідчить про свідому відмову від "підстраховки" музичного супроводу і високо цінується фахівцями".