ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Українські школярі отримають можливість відправляти свої розробки в космос

Учні Малої академії наук України отримають можливість запускати в космос свої проєкти.

Про це розповіли очільники Малої академії наук за результатами візиту українських школярів, учасників Міжнародної олімпіади геніїв – Genius до наукової групи Міжнародної космічної станції (МКС), передає УНН.

Як пояснив керівник міжнародного відділу МАН Євген Кудрявець, школярі познайомились з представниками трьох ключових компаній з космічних досліджень — Alpha Space, NanoRacks і Staars. Вони мають свої центри на МКС та відправляють у космос по 300-400 експериментів на рік.

"Діти розповіли про свої проекти. Вони озвучили настільки яскраві питання і пропозиції, що навіть вчені NASA зізналися, що деякі влучні зауваження стануть їм у пригоді”, — відзначив керівник міжнародного відділу МАН.

За його словами, під час цієї зустрічі учні також захотіли відправити свої проєкти в космос. У них буде така можливість, адже Мала академія наук планує реалізувати з NASA великий міжнародний конкурс.

"Ми зараз ведемо переговори про те, щоб зробити міжнародний конкурс на базі Малої академії наук, в якому братимуть участь діти з України та інших країн світу. На конкурс можна буде командно подавати ідею проєкту, щоб він був відправлений у космос”, — поділився планами Євген Кудрявець.

Учні також відвідали Mission control center (Центр управління польотами NASA) і Space Сenter Houston (Космічний Центр Х’юстон), де представлено багато експонатів з космосу.

Як зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий, втілення таких проєктів є можливим завдяки унікальній співпраці МАН та NASA.

Як повідомили у прес-службі відомства, якщо порівнювати бюджет МАН на міжнародну діяльність, то він з 2015 року зріс з 134,9 тис. грн до 7 млн 159,1 тис. грн 2019 року.

Нагадуємо, що на Закарпатті триває міжнародна літня школа з дистанційного зондування землі — її проводять в межах академії Сopernicus МАН.