ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Чи безпечні дитячі майданчики в Коломиї?

Нещодавно в соціальній мережі з’явилося повідомлення про те, що 4-річна дівчинка мало не отримала струс мозку, бавлячись на дитячому майданчику в центрі міста. Причина – бетонні плити, розставлені всюди, де найчастіше падають діти. "ДК" дізналося, де найаварійніші майданчики в Коломиї, скільки їх загалом і чи всі вони виправдані.– Ми з дитиною часто гуляємо біля озера. Вона дуже любить кататися на майданчику поруч із мотузковим парком, – розповідає Божена Федорчук, мама постраждалої дівчинки. – З необережності моя дитина впала з висоти близько 1,5 метра. Я не встигла зреагувати. Донька вдарилася головою об бетонну плиту, яка не повністю вкопана, а трохи стирчить із землі. Я навіть не зрозуміла, що вона розбила голову, поки знайома не сказала: "Дивись, кров тече".


За словами невропатолога, дівчинка дивом не отримала струс мозку, обійшлося двома швами. А могло ж бути набагато гірше: крововилив, тріщина черепа, навіть сліпота…


– Наступного дня, закидаючи фото в інтернет, я була шокована. Бетонні плити всюди: біля сходинок, під гойдалками та гірками. Якби з моєю дитиною таке не сталося – я б досі не звернула увагу.


На думку Божени, плити встановили самі батьки. Після дощів на майданчику всюди болото, тож так вони намагалися забезпечити доступ до гойдалок:


– Але потрібно пам’ятати, що жодна дитина не застрахована від падінь. Вони ж всі ще маленькі, а дитячий майданчик має бути пристосований до цього. Було б ненормально, якби дитина не бігала. Я телефонувала до тих, хто встановлював майданчик – у "Полігон Екологію". Вони відправили до комунального господарства, а ті – до мера міста. Я не маю жодних претензій, навіть вдячна, що майданчик взагалі є. Але дуже хочу, щоб плити звідти якнайскоріше забрали.


Молода мама вважає, що варто забрати плити і засипати землю піском. Краще нехай там буде болото, але діти, з’їжджаючи з гірки, не впадуть на бетонну плиту:


– Я не порушувала б цю тему і не била б на сполох, якби не стикнулася сама. Якщо я не почну щось робити, щоб змінити ситуацію, то хто це зробить? Я більш ніж впевнена, що дуже багато дітей там падало і розбивали ручки чи ніжки, лише ніхто не піднімав це питання.


Проте аварійним цей майданчик не вважається:


– У нас справді є майданчики, які потребують термінової заміни, – коментує заступник міського голови Богдан Федорук. – Один із них розташований у парку ім. Трильовського. Його встановили одним з перших – близько 8 років тому. Тільки він потребує серйозного ремонту, усі решта мають лише незначні дефекти.


Читайте також: Фоторепортаж з відкриття Міжнародного турніру з боксу у Коломиї


 


В Управлінні комунального господарства наголошують на важливості дотримання техніки безпеки на дитячих майданчиках:


– У нас був нещасний випадок, коли студентки бавилися на інклюзивному майданчику. Одна з них отримала черепно-мозкову травму гойдалкою та загинула на місці. Тому закликаємо батьків слідкувати за своїми дітьми. На жаль, ми не змогли забезпечити під кожен майданчик відповідне ґумове покриття, яке б зменшувало травматизм, тому треба за цим стежити.Тож будьте уважними та слідкуйте за тим, чи діти користуються гойдалками за призначенням.


Юлія МАРЦІНОВСЬКА