ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Україна, Велика Британія і Польща створюють новий альянс

Україна, Велика Британія і Польща започатковують новий тристоронній формат співпраці.
Велика Британія і Польща вчергове підтвердили свою готовність допомагати захищати суверенітет та територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів. Три країни разом працюватимуть над забезпеченням стабільності та посиленням стійкості України, повідомляє Міністерство закордонних справ України.
 Dmytro Kuleba: «Впевнений, що наша тісна тристороння взаємодія стане дієвою запорукою безпеки, миру і розвитку в Європі».
В рамках тристороннього формату країни:
- посилять співробітництво з питань кібер- та енергетичної безпеки, економічну та торговельну співпрацю
-  координуватимуть зусилля з підтримки Кримської платформи
- працюватимуть над зміцненням стратегічних комунікацій для протидії дезінформації
Спільна заява міністра закордонних справ України, державної секретарки Великої Британії та міністра закордонних справ Республіки Польща:
 

Україна, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії та Республіка Польща мають глибокі історичні зв’язки, засновані на спільних цінностях, спільній відданості миру і безпеці та спільній історії протистояння агресорам, які загрожують свободі в Європі.

Ми повторюємо, що кожна європейська держава вільна обирати або змінювати свої заходи безпеки, включаючи договори про союз, і що жодна держава не може розглядати будь-яку частину Європи як сферу свого впливу.

Наші три країни посилюватимуть спільну роботу для забезпечення стабільності та посилення стійкості України, зміцнюючи демократію на кордоні у Східній Європі.

З цією метою ми сьогодні домовилися розробити тристоронній меморандум про співпрацю. Це продемонструє нашу відданість подальшому зміцненню стратегічного співробітництва та взаємодії між нашими трьома державами щодо найбільш пріоритетних питань підтримки України.

Ми працюватимемо разом над просуванням нашої співпраці, яка включає, але не обмежується координацією підтримки Міжнародної Кримської платформи, посиленням співробітництва з питань кібер- та енергетичної безпеки, а також зміцненням стратегічних комунікацій для протидії дезінформації.

Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії та Республіка Польща продовжуватимуть надавати Україні підтримку, стоячи з Україною в єдності перед обличчям триваючої російської агресії та залишаючись повністю відданими тому, щоб стояти поруч з українським народом у його зусиллях із захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.