ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Тисячі вірян молилися з митрополитом Епіфанієм у Манявському монастирі на Прикарпатті. ФОТО

7 липня відбулася Всеукраїнська єпархіальна проща до Манявського Хресто-Воздвиженського монастиря, де зібралися тисячі вірян і паломників, а також архієреї та численне духовенство з різних єпархій ПЦУ.


Саме цього дня ця свята обитель відзначає своє престольне свято – в день Різдва Іоана Предтечі та в День вшанування пам’яті угодників Божих, преподобних отців Іова та Феодосія Манявських, повідомляє пресслужба ПЦУ.У літній каплиці на честь святих засновників Манявського монастиря, яка призначена для багатолюдних прощ, очолив святкове богослужіння Блаженнійший Митрополит Епіфаній.
Звертаючись до присутніх з першосвятительським словом, Предстоятель насамперед подякував Господу за те, що нарешті після відомих всім обмежень через пандемію ми маємо можливість звершувати паломництва і збиратися на прощу у святих місцях. «Але таке попущення Господнє має навчити нас ще більше цінувати ті дари, які Господь подає нам через богослужіння, через спільну молитву та участь у Таїнствах, особливо через Святу Євхаристію, – зауважив Предстоятель. – Втративши на деякий час таку можливість – ми повинні не охолонути до обов’язку спільного храмового богослужіння, а навпаки – ще більше цінувати його».
Митрополит Епіфаній нагадав, що, «турбуючись про здоров'я ближніх Церква вжила заходи для уникнення небезпеки поширення хвороби. Але як вічне є важливішим за тимчасове, як божественне перевершує все земне, так і турбота про душу, про її здоров'я і чистоту повинна в нас переважати. Як споглядання їжі не замінить участь у трапезі, як читання про святі місця не замінить паломництва до них, так і споглядання богослужіння не може і ніколи повноцінно не замінить нашої спільної молитви, богослужбового зібрання та участі в Таїнствах. І всі ми, хто зібралися тут, відчуваємо це, радіючи, що з милості Божої згубна пошесть відступила, і ми можемо знову зібратися в обителі Манявській на святкову молитву».
Після всеукраїнської молитви за припинення пошесті згубної хвороби, а також за справедливий мир в Україні, сотні вірян причастилися святих Христових Таїн. Першосвятитель закликав на всіх Боже благословіння, а також побажав сил, натхнення і терпіння рухатися далі тією дорогою, яка приведе всіх нас до перемоги: перемоги на Сході у цій тривалій неоголошеній війні з боку Росії, а також до перемоги над згубною пандемією, яка досі жахає світ. «Віримо, що з Божою допомогою ми все здолаємо. Цінуймо ті дари та можливості, які подає нам Господь, і час свого земного життя, кожен рік та навіть день, гідно використаймо для примноження всього того, що сприяє нам у правдивому покаянні та входженні у життя вічне», – закликав Блаженнійший.Програма візиту ТУТ.