ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Спецпроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: третя, шоста і восьма школи

До Дня працівника освіти “Дзеркало медіа” продовжує фотопроект про коломийські альма-матер. Щодня ми розповідатимемо, чим живуть школи нашого міста.

Коломийська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

Школа є однією із найстаріших на Прикарпатті - минулого року їй виповнилось 110 років. Зараз тут навчається 314 учнів, є й один перший клас із 26-ма учнями. Серед відомих випускників - Василь Ткачук, фінансист Андрій Новак, спортсменка Анна Литвин."Школа невеличка, тут панує тепла, родинна атмосфера і тісна співпраця з батьками. Наші діти щороку стають переможцями олімпіад, торік 20 учнів були переможцями предметних олімпіад, двоє – переможцями в області.Працюю вже 25 років, сама також навчалась тут. За цей час школа дуже змінилась, багато зроблено для комфортного навчання дітей. Колись тут було пічне опалення, тепер маємо власну котельню. Оновили коридор, у нас гарна їдальня, особливо хвалять нашу випічку. Мені дуже подобається моя робота, я дуже люблю дітей. Коли ти приходиш на урок, то забуваєш про турботи, які стосується роботи заступника, а діти, навпаки, додають оптимізму", - розповідає Наталія Євгенівна Городчук, заступниця директора з навчально-виховної роботи, вчителька математики й інформатики.

Про процес навчання розповів нам Ігор Кшижевський, учень 11 класу, частий учасник різноманітних олімпіад. Хлопець каже, що вчителі люблять своїх учнів, ставляться, як до власних дітей, намагаючись знайти до кожного особистий підхід. Ділиться, що цьогоріч планує вступати на програміста в один із вишів.

Зайшли ми також на урок малювання. Третьокласниця Станіслава зізнається, що дуже любить фізкультуру - любить бігати.

Також поспілкувались  з 11-класницею Роксоланою, яка до Дня вчителя спробувала себе в ролі педагога і проводила урок української мови. Каже, що хоче стати вчителькою.

Ольга Василівна Титик – секретар, а також вчитель української мови та літератури:

"Я - молодий спеціаліст, працюю учителем лише з вересня, професією цією горіла ще дитинства, подобається спілкування з дітьми, вони всі позитивні, розумні, кожен індивідуальний по-своєму. Тішусь, коли бачу їхню активність, підняті руки, бажання йти до дошки, коли на перерві підбігають, вітаються, обіймають – це завжди приносить велику радість".

 

Коломийська ЗОШ №6 І-ІІІ ім. Героя України Т. Сенюка

Школа функціонує з 1946 року. Спочатку містилася в старому приміщенні на вул. Франка, в сучасному -  з 1991-го. Тут навчається 573 учні, серед яких 73 першокласники, три класи "Нової української школи". Школа має 100 працівників."Особливістю школи є наявність власного басейну, що є значним фактором в оздоровленні дітей. Також у нас є автосправа для учнів 10 - 11-х класів.Маємо два сучасні спортзали, актову залу. Також пишаємось, що наша школа носить ім’я Героя України Тараса Сенюка - людини, яка віддала своє життя за наше з вами мирне небо.

У кінці кожного року ми також відзначаємо кращих вчителів за підсумками всеукраїнських олімпіад та визначаємо клас-переможець. Також одна із наших учениць Олександра Гринюк поїхала на рік навчатися до Америки за програмою обміну майбутніх лідерів FLEX", - розповідає директорка школи Лідія Василівна Семенюк.Поспілкувались з семикласницею Діаною-Лізою Бойчук, яка саме готувалась до святкового виступу, приуроченому Дню вчителя. Школярка каже, що дуже любить додаткові заняття: хор, ансамбль та бандуру. Хоче стати театралкою.Луканюк Галина Василівна: "Робота завгоспа нелегка – енергопостачання, тепло, водопостачання, ремонти, підготовка до нового навчального року – це все моя робота. В моєму підпорядкуванні 12 техпрацівників і два робітники технічного обслуговування. Також є окремий штат, що відповідає за басейн, в якому є  сучасна техніка для очистки, хлорування та  іонізації води. Щодо нашої їдальні - 2013 року ми отримали нове обладнання".А ще пані Галина зізналась, що вона також є педагогом, а саме  - вчителем фізики, проте так склалось життя, що викладала вона не так багато часу. Коли прийшла до школи, місць не було, тому почала працювати завгоспом і працює успішно вже 12-й рік.Коломийська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8

Школа існує з 1944 року. Цього року тут навчається 784 учні. На паралелі з 1-го по 9-тий - три класи по 28-30 учнів. Є один випускний клас - 30 учнів.

 

Володимир Володимирович Рибчин, директор школи:

"У школі працюю з 1986 року спочатку як вчитель початкових класів, пізніше - трудового навчання і вже 15-й рік директором. Наразі тут 62 педагоги і 30 технічного персоналу. Для мене професія вчителя – це все моє життя.Всі діти в школі найкращі, незалежно, чи вони стануть відомими, чи ні. Важливо, щоб вони стали хорошими людьми. Також у нашій школі добре розвинені заняття з волейболу, також є секція карате, баскетболу. Функціонують різноманітні гуртки, часто ходимо в гори. Походи організовує вчитель фізкультури Василь Іванович Бабій", - підсумовує директор.

 

Леся Василівна Ясько, заступниця директора з навчально-виховної роботи:

"Наша школа має два корпуси: перший – початкова школа, другий – старша (з 5 по 11 клас). Це дуже зручно для дітей і подобається батькам.Наша школа виховала багато спеціалістів у галузі науки і техніки, які працюють як в Україні, так і за кордоном.  Серед наших випускників - брати Шевченки – Олександр та Віктор. Щодо спортивних досягнень - наші учні постійно займають призові місця".

Різні діти - різні вподобання. Першокласник Арсен каже, що йому дуже подобається читання, письмо, а також хімія, відвідує заняття з брейк-дансу та гімнастики і, коли виросте, прагне стати військовим.

Віра теж навчається в першому класі, розповідає, що любить малювання, проте бачить себе стоматологом.

Також відвідали урок малювання, який проводили  дві семикласниці. Дівчата зізнались, що насправді праця педагога дуже нелегка  і вимагає  великої відповідальності.АВТОР: Віталій БИРЧАК

ФОТО: Андрій КАНЯ

Читайте також: Фотопроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: гімназія та природничо-математичний ліцей.

Спецпроект до Дня вчителя "Коломийські альма-матер": перша, друга та десята школи.