ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Підсумки виборів на Коломийщині: хто очолить три нові ОТГ

Завершилися вибори в трьох об’єднаних територіальних громадах Коломийщини – П’ядицькій, Матеївецькій та Нижньовербізькій. Обиралися голови громад водночас з депутатським корпусом.

Так, найбільшу кількість голосів у П’ядицькій громаді набрав Петро Гайдейчук, мешканець с. Турки, який працює на посаді начальника управління агропромислового розвитку РДА.

У с. Матеївцях чисельну перевагу здобув Петро Книшук, директор ТОВ "Прут Генетик", депутат обласної ради.

У Нижньому Вербіжі переміг Ярослав М’якущак, діючий сільський голова Великого Ключева.

У П’ядицькій та Нижньовербізькій громадах обрано депутатські корпуси у складі 26 депутатів. У Матеївцях на одному з округів два кандидати набрали однакову кількість голосів, тому там відбудуться повторні вибори.

За повідомленням голови виборчої комісії територіального центру П’ядиків Лілії Медведюк, тут проголосувало 37% виборців. Як бачимо, громадська активність невисока. Однак, вибори пройшли спокійно, серйозних правопорушень, які могли б вплинути на результати волевиявлення, не зафіксовано.

У Матеївцях проголосувало 47% виборців. Голова ТВК Галина Шуп’як каже, що "все пройшло добре". Найактивніші села – Ганнів, Дебеславці, Замулинці, самі Матеївці. Менш активно голосували в запрутських селах.

У Нижньому Вербіжі виборча активність, як і в П’ядиках, була невисокою – 36%. За словами голови ТРК Петра Власійчука, найвища явка виборців зафіксована у Великому Ключеві, найнижча – у Мишині. Якихось серйозних ексцесів не спостерігалося.

Нам вдалося поспілкуватися з двома переможцями виборчих перегонів Петром Книшуком та Ярославом М’якущаком.

Як знаємо, Петро Книшук, який переміг у Матеївцях з великим відривом, є депутатом обласної ради. За законом, голова ОТГ має тільки один виборчий мандат і не може перебувати депутатом будь-якого рівня.

Пан Книшук дав на це відповідь: "…Як треба, то мандат обласного депутата здам, але я ще конкретно не визначився".

Щодо напрямків роботи на новій посаді голови ОТГ, Петро Книшук бачить їх у розвитку підприємництва, ремонті доріг, підтримці гуманітарної галузі. Треба також думати про покращення сполучення з запрутськими селами, позаяк єдиного моста в Корничі явно недостатньо. Можливо, проблематика частково вирішиться спорудженням пішохідного переходу – кладки.

Лідер виборчих перегонів у Нижньому Вербіжі Ярослав М’якущак заявляє, що зі зміною адміністративного устрою ніхто з працівників сільрад звільнений не буде, а перейде на іншу роботу. Пройде своєрідна ротація. У новому адмінцентрі, де зараз знаходиться сільрада Нижнього Вербіжа, виникне потреба в кадрових працівниках. Велика частка коштів з майбутніх субвенцій спрямується на приведення до порядку доріг.

Новообраний голова ОТГ П’ядиків Петро Гайдейчук відмовився від коментарів з приводу своєї перемоги на виборах, але пообіцяв найближчим часом такі коментарі дати.

Не беремося коментувати результати виборів і ми. Єдине, що хочеться відзначити: ніхто з попередніх сільських голів перемогу не здобув. Це не обов’язково означає, що вони втратили довіру виборців. Просто народ хоче кардинальних змін на краще.

Іван ДЖИНДЖУРА

Читайте також: Реформа в дії: як минув перший рік Печеніжинської ОТГ, бюджет якої зріс у 8 разів. ВІДЕО+ФОТО