ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Патріотично і модно. Три кращих виробники сучасних вишиванок у Коломиї

Українські вишивані узори з давніх-давен шанувалися. Багато з них стали традиційними й запали в серця кожного. Але ж мода нестримним кроком рухається вперед, тому сьогодні все частіше можна побачити елементи українських вишиванок в нових колекціях відомих світових дизайнерів.

Наші майстрині теж не сидять на місці. Вони створюють неповторні дизайни й роблять українську вишиванку зовсім не схожу на ту, яку ми звикли бачити. Таким чином вона стає все більш сучасною та популярною, можна сказати, що йде в ногу з часом.

До Дня вишиванки “Дзеркало медіа” відібрало трьох виробників вишиванок в Коломиї, де можна придбати чи замовити сорочку або ж плаття, які зараз на піку моди.

 

LELITKA

Уже близько двох років в Коломиї працює шоурум “LELITKA”. Торгова марка за такий короткий проміжок часу стала відомою не тільки в Україні, а й за кордоном.

 Засновниця шоуруму Ганна Гладуняк розповідає, як вона вирішила створити власний бренд.

Читайте також: "Лелітка" робить вишиванку модним брендом“Взагалі ідея створення “Лелітки” належить моїй доньці Ірині. Саме вона надихнула мене до такого серйозного кроку. Одного разу вона захотіла особливу вишиванку: на білому полотні лише чорними нитками. Шукала-шукала й ніде не могла знайти такої, тож попросила мене, щоб я втілила її задум. Вишивала її цілу зиму, не поспішала, робила все з любов’ю і старанням”.Власне й так розпочалась їхня діяльність, оскільки після цього випадку спільно із донькою пані Ганна вирішила робити щось більше й продовжувати займатись улюбленою справою.Зараз спільно з командою творчих людей вони готують оновлені колекції для своїх клієнтів, створюють неповторні й сучасні дизайни, використовуючи тільки якісні тканини й нитки, які замовляють за кордоном. Крім того намагаються експериментувати з різноманітними техніками вишивання. Сьогодні їхній сайт постійно оновлюється, тому кожен може знайти щось для себе.Читайте також: Як у Коломиї продають вишиванки. ВІДЕО

 

  Vyshyvanka_by_Marusia

Марійка Гнидюк вишиває не так давно. Розпочала свою діяльність у вересні минулого року. Але за цей час в неї вже велика кількість клієнтів не тільки з України, а й з інших країн світу. Розпочиналось все з хобі, яке з часом переросло в щось більше й серйозніше – в роботу. Оскільки замовлень дуже багато, допомагає дівчині мама. В команді з ними працюють професійні кравчині.

“Сьогодні вишиванки – це стильно. Багато світових брендів використовують вишивані узори” – розповідає Марійка.

Натхнення черпає від самих клієнтів, намагається виконати всі їхні забаганки. Саме тому майстриня експериментує з ідеями, намагається поєднувати декілька видів тканин чи кольорів в одному фасоні сорочки чи сукні.

Найбільш популярними цього літа є вишиті узори, покриті зверху сіткою. Зимою ж попитом користувались оксамитові вироби. Слід зазначити, що крім жіночих, під замовлення вишивають й сорочки для чоловіків.Читайте також: Прикарпатка одягає у власні дизайнерські "вишиванки" мешканок Саудівської Аравії. ФОТО

 

tvoya.vyshyvanka.ua

Засновницею “Твоя вишиванка.UA” є Лілія Козак. Вишивати розпочала вона ще три роки тому. Зараз дівчина працює не одна, а в парі з Юлією Сарафин – подругою та одночасно родичкою.

Вони не займаються однією справою, а вміло розділили обов’язки на двох. Лілія професійно вишиває, а Юлія відповідає за роботу з клієнтами. В такій команді дівчата працюють вже рік.Читайте також: Вишиванки з Покуття та Парижу: 5 дизайнерів презентували свої колекції на етноподіумі "Колориту" у Коломиї. ФОТОРЕПОРТАЖ

Зараз на їхній інстаграм-сторінці вже 10 тисяч підписників, тому зупинятись вони не планують, а тільки розвиватись. В найближчих планах Лілі – власний шоурум.

“Маленькими кроками треба впевнено йти до своєї мети. В цій справі головне бажання розвиватись” – каже Юлія.Асортимент у дівчат дуже широкий, починаючи від класичних моделей сорочок, закінчуючи сучасними довгими вишитими сукнями та навіть комбінезонами. Чоловічі сорочки теж можна тут замовити. Крім машинної вишивки, практикують також й вироби ручної роботи. Зазвичай, майстрині використовують натуральний льон та домоткане полотно.Ярина БАЛАБАНИК