Культура
На Коломийщині хочуть перетворити бібліотеки з простих книгозбірень у центри культури та краєзнавства
22 Березня 2017
Об’єднувати чи ні сільські та шкільні бібліотеки? Наразі це питання активно обговорюють на Коломийщині.
Керівництво каже, це зумовлено вимогами часу – через технічний прогрес усе менше молоді відвідує бібліотеки у пошуку інформації. Тому хочуть провести реформу, щоб перетворити бібліотеки з простих книгозбірень у центри культури та краєзнавства.
Питання щодо об’єднання сільських та шкільних бібліотек у Коломийському районі ще поки вивчають, передає НТК.
Ця тема стала актуальною, адже нові тенденції диктує час: тепер бібліотека повинна стати не просто приміщенням із книгами на полицях, а справжнім інформаційним центром, - каже завідувач центральної районної бібліотеки Орина Бирчак.
Водночас, книгозбірня у кожному селі повинна стати осередком вивчення краєзнавства, адже книги про Коломийщину рідко у повному обсязі можна знайти в електронних версіях. Як правило, їх видають малим накладом.
Тому саме у бібліотеках кожен зможе знайти інформацію про наш регіон. Практика функціонування бібліотек у краєзнавчі центри та культурні осередки села вже активно впроваджують на Коломийщині. Бібліотека у Раківчику – одна з провідних у нашому районі. Вже понад 20 років її очолює Мирослава Андрусяк.
Вона каже: любить свою роботу, тішиться коли до них у книгозбірню приходять люди. За книгами та інформацією в Інтернеті. Однак, працівників книгозбірень перш за все хвилює і інше, не менш важливе питання: як залучити дітей та юнацтво до книг. Власне з цього приводу організували і зустріч-семінар усіх бібліотекарів району та ОТГ у Раківчику. Запросили на семінар і фахівців з обласного центру. Опорною бібліотекою зроблять ту, де кращі побутові умови та умови для зберігання книг.
У Коломийській РДА прогнозують: бібліотеки зі шкіл переїдуть до приміщень сільських книгозбірень.