ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

МОН завершує підготовку проєкту Умов прийому на 2020-й

Заяв на бюджет можна буде подати менше, але не буде обмеження за спеціальностями, розшириться практика проведення "ЗНО в магістратуру" й очікується перехід від широких конкурсів до національного. Такі зміни МОН планує закласти в Умови прийому до ВНЗ на 2020 рік, які незабаром розмістять для громадського обговорення.


Про це йшлося під час пресконференції щодо підсумків вступу-2019, пише Урядовий портал.


"Ми розраховуємо, що Умови прийому на 2020 рік будуть винесені на громадське обговорення на наступному тижні й у них буде низка новацій. Зокрема, це зменшення кількості заяв, які вступники на бакалавра можуть подати на бюджет, з 7 до 5", – повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.


Раніше Міністр Лілія Гриневич пояснила, що зменшення кількості заяв, зокрема, пов’язано з високим рівнем відмови вступників від рекомендацій на бюджет за шостим і сьомим пріоритетами. Він становить понад 35 %. Це при тому, що рекомендації за цими пріоритетами отримує найменша частка вступників – лише 3,1 % і 2,5 % відповідно.


Зняття обмеження щодо кількості спеціальностей, за словами Олега Шарова, потрібне для того, щоб стимулювати в Україні розвиток міждисциплінарних освітніх програм.


"Ми робимо цей крок не тому, що розраховуємо на збільшення кількості спеціальностей, на які подаватимуться заяви. Ні, ми очікуємо, що в нас мають поступово розвиватися міждисциплінарні освітні програми, які можуть так чи інакше охоплювати більш ніж одну спеціальність. Ми зараз тільки на початку цього шляху, але одразу хочемо зняти бар’єри, які можуть на ньому виникнути", – наголосив він.


В Умовах прийому на наступний рік також планується розширити перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які треба буде складати єдиний іспит за технологією ЗНО.


"Результати свідчать, що ця практика відверто позитивна, вона підтягує рівень знань наших випускників бакалаврату та вступників у магістратуру. Ми бачимо, що суспільство чітко усвідомлює: здобути сучасну освіту магістра без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо. Це своєю чергою серйозно сприяє підвищенню якості вищої освіти", – зауважив Олег Шаров.


Він додав, що ще однією новацією має стати перехід від відомчих широких конкурсів до національного конкурсу. Тобто коли конкуренція за бюджетні місця між кращими вступниками не залежатиме від підпорядкування вишу.


"Цього року вперше відбувся єдиний широкий конкурс МОН і МОЗ на медичні спеціальності. Звісно, були певні нюанси, але загалом він показав правильність нашого шляху – від широкого конкурсу до національного. Ми хотіли б, щоб поступово відбувалося скорочення відомчих конкурсів, які сьогодні іноді показують досить неприємні приклади. Зокрема, коли за однією й тією ж спеціальністю в різних закладах держзамовлення може надаватися з дуже різними прохідними балами. Хочу подякувати Міністерству фінансів та Державній фіскальній службі, які врешті надали згоду на спільний з МОН широкий конкурс. Ми також звернулися з відповідними пропозиціями до Держслужби статистики, яка координується Мінекономрозвитку та Мінкультури. Сподіваюся, що отримаємо від них відповіді до моменту затвердження Умов прийому на наступний рік", – пояснив очільник директорату.


Читайте також: Супрун натякнула, що в Івано-Франківську студенти-медики саботували на державних іспитах через погані знання


 


Він також підкреслив, що після оприлюднення проєкту Умов прийому всі охочі зможуть надіслати до них пропозиції та зауваження.