ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Супрун натякнула, що в Івано-Франківську студенти-медики саботували на державних іспитах через погані знання

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун проаналізувала результати міжнародного іспиту з основ медицини — IFOM (International Foundations of Medicine).

Його на початку липня складали студенти медичних університетів третього курсу спеціальності “Медицина”. Цей іспит відбувся у рамках Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).

Нагадаэмо, на початку липня десятки іноземних студентів Івано-Франківського національного медичного університету кілька разів організували протестні акції (під вишем та ОДА) проти несправедливості при здачі іспиту. Вони наголошували, що на іспиті будуть нові завдання, до яких вони не встигли приготуватися. Значна частина студентів бойкотували іспит.

За словами Супрун, іспит в Україні складали 10 099 студентів, не з’явились 2783. При цьому переважна більшість — 2194 студенти не прийшли на іспит без поважної причини. Середній відсоток правильних відповідей — 30,2% по всій групі (що здавали українською, англійською чи російською).

Попередній аналіз результатів показує, що рейтинг кожного університету співвідноситься з явкою на іспит — медуніверситети з високою явкою мають високий рейтинговий бал за успішністю. Серед них Запорізький, Львівський, Тернопільський, Буковинський, Вінницький університети. Ті університети, які найбільше саботували, мають найнижчі бали.

“Жодного разу за всю історію проведення іспитів державної атестації ми не стикались з таким спротивом і саботажем, як під час проведення IFOM…. До прикладу, студенти Івано-Франківського медичного університету (ІФНМУ) перекрили вхід в університет, бігали з камерами, знімали тих студентів, які намагалися йти складати іспит з погрозами, якщо ті підуть. Були також погрози спостерігачам, студенти вривалися в аудиторії, де проходили іспити. І це лише невелика частина прикладів.

Характерним для цього IFOM є те, що в переважній більшості, студенти, які саботували іспит і не прийшли на нього, — це студенти-іноземці. По суті ті, хто приїхав в Україну не отримувати знання лікаря, а просто придбати диплом. Бо тут до впровадження цього іспиту така опція завжди була”, – каже Супрун.

Вона наголосила, що IFOM — це повністю незалежний іспит, який виключає можливість фальсифікацій. І його введення означає фактично нову еру в медичній освіті в Україні. Це кінець епохи продажу дипломів лікаря.

“Зараз ми маємо буквально вигризати кожну зміну в медичній освіті. Роками в цій системі була стагнація. Не відбувалося жодних змін, в той час як деякі медичні університети за ці десятиліття перетворилися на феодальні володіння їхніх ректорів, які всіляко намагалися зберегти статус кво та протидіяти змінам.

Корупціонери, які збагачуються на продажі медичних дипломів, — це загроза для кожного українця. Ми добре побачили наскільки сильний цей монстр і чітко ідентифікували головних дійових осіб. Тепер будемо вживати заходів, щоб притягнути їх до відповідальності. Всіх, хто причетний до саботажу, буде покарано”, – додала Супрун.