ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Лікарні Прикарпаття продовжують отримувати кисень від фонду "Покуття" Андрія Іванчука

Як писало Дзеркало, за сприяння благодійного фонду «Покуття», заснованого 2015 року Андрієм Іванчуком, три лікарні Прикарпаття - Коломийська, Городенківська і Калуська ЦРЛ -  безкоштовно отримують медичний кисень, який виробляє «Карпатнафтохім».

На добу трьом  медзакладам необхідно приблизно 6 тонн кисню, а це 180 т на місяць. Раніше лікарні купували кисень за власний кошт (по 18 грн за м куб.) - загалом  доводилося витрачати  близько 2 мільйонів гривень на місяць. Тепер благодійний фонд «Покуття» з ініціативи Андрія Іванчука безкоштовно забезпечує лікарні медичним киснем і у випадку збільшення киснезалежних пацієнтів лікарні матимуть необхідну кількість кисню.

Крім того, зекономлені кошти, виділені на боротьбу з пандемією, лікарні мають змогу спрямувати на закупівлю інших необхідних засобів (рентгенівські апарати, кисневі кріоциліндри, генератори, засоби захисту для медиків, ліки тощо).

Нагадаємо, у Коломийській ЦРЛ з 160-ти ліжок, передбачених для хворих з ковід, 80% мають кисневі точки.  У Городенківській ЦРЛ  розгорнуто 110 ліжок для ковідних пацієнтів, з них 80% мають кисневі точки. У Калуській ЦРЛ облаштовано 135 кисневих точок. 

Раніше медзаклади закуповували кисень в Львівського хімзаводу, який поставляє його на декілька областей Західного регіону. Через великий попит часто виникало надмірне навантаження на завод, через що створювалися проблеми з поставками нині життєво необхідного кисню. Тепер зекономлених 180 тонн Львівський хімзавод зможе постачати іншим медзакладам України.

Народний депутат Андрій Іванчук і фонд «Покуття» з перших днів поширення недуги в Україні спрямували свою діяльність на допомогу Івано-Франківській області.

Так, було закуплено та передано 100 000  засобів індивідуального захисту (щитки, костюми, рукавиці, маски) для медиків понад 30 медустанов Прикарпаття.

 На фото: медик у захисному костюмі від фонду "Покуття" 

 На фото: фонд передає допомогу Городенківській ЦРЛ 

 На фото: фонд передає допомогу Коломийській ЦРЛ 

 На фото: допомога від фонду "Покуття" Калуській ЦРЛ 

На початку пандемії, коли населені пункти вперше зіткнулися з новими умовами життя, Андрій Іванчук безкоштовно забезпечив область дезінфікуючим розчином для обробки місць громадського скупчення

 У рамках нещодавньої акції фонд  забезпечив вчителів та вихователів області щитками (25 000 одиниць), які є надійнішими засобами захисту  та рекомендовані до використання МОЗ України.

 На фото: вчителька у захисному щитку від фонду "Покуття" 

Попри це, вдалося втілити низку запланованих на цей рік проектів: чотири школи Городенківського району та дві Коломийського отримали комп’ютерні класи; у середмісті Городенки завершено основний етап з будівництва фонтана, відкриття якого через пандемію перенесли на 2021 рік; відбулися всі щорічні акції до Великодня, щоправда, в онлайн форматі. 

Також фонд надав матеріальну допомогу на покращення побутових умов військовій частині в Коломиї. 

Зараз команда фонду активно готується до свята Миколая.