ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Коломийські проекти-переможці громадського бюджету-2019: що варто знати про кожен з них

Нещодавно стали відомі офіційні проекти-переможці громадського бюджету, який буде реалізований у 2019 році. Загалом це шість проектів, один з яких на суму  997 500 грн та інші п’ять – загальною  вартістю  майже 2 млн грн. 

Саме значення "громадський бюджет" - це можливість кожному мешканцю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста.

Голосування тривало з 1  по 7  вересня цього року. Голосувати могли  дієздатні громадяни України віком від 16 років, зареєстровані на території міста Коломиї, шляхом електронного голосування на офіційному сайті міської ради та шляхом відкритого голосування в спеціально визначених для цього заходу пунктах (ЦНАП та коломийська ратуша).

Ми поспілкувалися з авторами проектів-переможців та дізнались про особливості їхніх проектів.

1. "Прокладання асфальтової дороги, облаштування тротуарів, розширення зони паркування по вул. Палія 26-30".  Вартість проекту - 997 500 гривень. Набрано голосів – 771. Автор: Луніна Інеса Іванівна

"Мета проекту - якісна дорога, яка дасть змогу комфортно та безпечно пересуватися вулицею Палія 26-30. За багато років ця ділянка дороги не була відремонтована. Також є проблема для людей похилого віку, людей з візками - для них пересуватись тут практично неможливо, особливо це стосується дощової погоди. Проект передбачає створення зливної системи. Ми хочемо жити краще, може це маленьке таке щастя. Хочемо жити комфортно, щоб ми відчували себе людьми, щоб можна було одягнути каблуки, щоб діти могли на роликових ковзанах кататись, щоб старші люди не падали, переступаючи відкриті  каналізаційні люки, щоб була безпека. Дякую всім мешканцям, хто голосував, за вашу громадську позицію", - підсумовує пані Інеса.

2. "Встановлення стаціонарних бетонних тенісних та шахових столів у відпочинкових зонах та житлових масивах міста". Вартість проекту – 399 500 грн. Набрано голосів – 237. Автор – Візнюк Іван Володимирович.Мета проекту: залучення великої кількості людей до занять спортом, популяризація олімпійського виду спорту гри у настільний теніс та гри у шахи. Створення у різних частинах міста комфортних умов для розвитку та занять спортом  для дітей та підлітків.  Гра у настільний теніс дозволяє залучити до занять спортом та ведення фізичної активності людей з порушенням роботи опорно-рухового апарату, людей на візках, з вадами слуху чи які на даний час найменше мають можливостей для вільного заняття спортом у нашому місті. Хочемо також зробити  його більш масовим, тому обрали 10  локацій, на яких він буде реалізований: парк ім. Шевченка, Шевченківське озеро, район Вербізького мосту (біля волейбольного майданчика), студентський сквер, зона відпочинку на міському озері, вул. Мазепи, 248 ( футбольний майданчик), р-н Ткацького озера, вул. Січових Стрільців, 25, вул. Довбуша, 117-119, вул. Леонтовича, територія біля ЗОШ №5. 

3. Влаштування асфальтобетонного покриття тротуарної доріжки та щебеневої основи дороги по вул. Заньковецької. Вартість проекту – 400 000 грн.  Набрано голосів – 146. Автор – Боднарук Тарас Володимирович.

"Проект передбачає облаштування тротуарної доріжки з асфальтобетонним покриттям, а також покриття щебенем вулиці Заньковецької аж до вул. Бандери. Разом з тим реалізація проекту дасть можливість учням школи та містянам кращого доступу до ЗОШ №4. Хотілося б подякувати мешканцям Коломиї та всім, хто допомагав та підтримував цей проект, а також  директору ЗОШ  №4 Володимирові Ковальчуку за саму ідею".

4. Естетичне облаштування території двору.  Вартість проекту – 400 000 грн. Набрано голосів – 95. Автор – Чижевська Наталія Дмитрівна.

"На нашому подвір’ї багато діток,  проте проблемою є те, що воно не облаштоване для них. От взяти лише проблему сміття - у нас його звозять з багатьох будинків. Ми звернулися до депутата Олега Романюка, і він підказав, що можна написати проект, у який ми заклали ділянку для сортування сміття, огорожу для смітників, щоб захистити діток, які тут граються. Також проект передбачає облагородження бруківкою  заїзду до будинку, також будуть «кишеньки», призначені для паркування автомобілів, що дасть можливість, у разі потреби, добратись навіть швидкій допомозі до місця призначення. Ми проводили агітацію серед наших мешканців, на жаль, були і люди, яким байдуже…"

5.Створення тротуарів з велодоріжками на вулиці Лисенка.  Вартість проекту – 399 000 грн. Набрано голосів - 79. Автор – Клапко Ігор Ростиславович.

"Мета проекту – зробити тротуарне покриття та велодоріжки по вулиці Лисенка, оскільки на даний час тут відсутні безпечні умови для пересування людей. Тут три навчальні заклади – дитсадок, коледж і інститут, є добра дорога, а тротуару нема… Це буде бруківка, розділена на дві зони – пішохідну і велозону. Це не перший проект, що ми виграли, та якби не постійні відвідини кабінетів, дзвінки, чи реалізувався б він? А ще можу сказати, що люди зневірились, оскільки за перший проект було утричі більше голосів. Та ми лише автори, виконавці - інші люди…".

6. Капітальний ремонт міжквартального проїзду Валова-Коновальця. Вартість проекту – 399 000 грн. Набрано голосів - 77. Автор – Сандецька Наталія Василівна."Міжквартальний проїзд - це не зовсім те, на що хотілося б  спрямувати кошти громадського бюджету. Так, бо це буденно, прозаїчно і дуже приземлено. Це не атракція, не ноу-хау, від цього не з'явиться в місті більше туристів. Просто тисячі людей швидше і безпечніше будуть долати шлях від центру міста до парку. Просто тут більше не стоятиме вода тижнями, а мамусі з візками не застрягатимуть у багнюці. Це банальні 100 метрів комфорту, але допоки в наших мікрорайонах нема нормальних доріг, я не бачу сенсу витрачати мільйони на видовища".

Сергій  Коцюр – голова координаційної ради громадського бюджету-2019 каже: "Що стосується голосування, яке відбувалось цього року і реалізації проектів-переможців,  все залежатиме від того, як наповнюватиметься бюджет, здебільшого ці проекти планується втілити влітку – восени 2019 р. Варто відзначити, що початок року був важким, гроші в бюджет надходять переважно з реалізації нерухомості і землі. Також щодо самих виконавців: якщо це специфічний проект, за прикладом тогорічного проекту із скелелазним стендом, його реалізація узгоджується спільно з автором, шукається виконавців, узгоджується ціна (до слова, його реалізують до кінця року).  Якщо це стандартний - такий, як ремонт дороги – то такі питання реалізовуються або нашим комунальним підприємством, або оголошується тендер".Віталій БИРЧАК

Фото: Андрій КАНЯ

Читайте також: Стали відомі проекти-переможці громадського бюджету-2019 у Коломиї