ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На продовження освітньої реформи на Прикарпатті виділять понад 130 млн грн

Івано-Франківська область готується до нового навчального року. На продовження освітньої реформи цьогоріч спрямують понад 131,4 мільйона гривень.

Про це йшлося сьогодні на засіданні Координаційної ради у форматі селекторної наради з питань реформування освіти в Україні під головуванням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та за участі міністра освіти і науки Лілії Гриневич, інформує Курс.

Цього року за принципами Нової української школи навчатимуться вже 1 млн дітей. Загальний обсяг державних інвестицій тільки в НУШ вже перевищив 7 млрд грн.

"У нас не так багато часу на підготовку всієї інфраструктури до нового навчального року. Мова про впровадження принципів Нової української школи, формування доступності освіти. Все, що стосується дітей, має особливий пріоритет", – сказав Володимир Гройсман.

Під час наради прем’єр з’ясував хід освоєння бюджетних субвенцій. Цього року їх обсяг становить 1,215 млрд грн.

Окремо Глава Уряду торкнувся питання створення центрів інклюзивної освіти. На сьогодні їх функціонує вже 561. Асигнування на роботу таких центрів цього року становить 504 млн грн.

На особливому контролі інклюзивне навчання і на Івано-Франківщині. Наразі воно організовано для 467 дітей з особливими освітніми потребами.

На Прикарпатті активно проходить освітня реформа. Вдосконаленню освітніх процесів сприяють кошти, спрямовані в область з Державного бюджету. Це субвенція по створенню нового освітнього середовища в розмірі 39 млн грн і виділеними коштами з місцевих бюджетів в сумі майже 6 млн грн, які направляються на закупівлю шкільних меблів, комп’ютерного обладнання, а також підготовку освітніх кадрів. Це також і кошти з Державного бюджету в розмірі 65,4 млн грн, спрямовані на підвищення якості освіти із співфінасуванням з обласного бюджету в розмірі 21 млн гривень.

Продовжуються роботи із підготовки закладів загальної середньої освіти до нового навчального року згідно із запланованим графіком. Фінансування цих робіт з обласного і місцевих бюджетів склало понад 35 млн грн.