ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Хто з коломиян отримає субсидії

Субсидії – одна з найпопулярніших тем серед громадян. Як їх отримувати? Хто має право на субсидію, а хто – ні? Які документи необхідні? Все це нещодавн обговорювали на громадських слуханнях у Коломийській міській раді.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №106 від 26 лютого 2015 року вводять зміни щодо порядку призначення субсидії на житлово-комунальні послуги. Для того, щоб оформити субсидію, необхідно подати в Управління праці та соціального захисту всього два документи: заповнені заяву на призначення субсидії та декларацію про доходи та видатки сім’ї. Бланки цих документів населенню мають надати підприємства-надавачі послуг (Управління газового господарства, МРЕМ тощо). Проте для Управління праці та соціального захисту буде виготовлено окремо 4 000 примірників, тобто коломиянам не потрібно чекати, поки відповідні підприємства нададуть їм документи.

Управління праці та соціального захисту після отримання заяви та декларації перевірить правильність заповнення документів, звернувшись до уповноважених органів та відповідних підприємств. Від того, наскільки достовірно заповнені заява і декларація, залежить не тільки розмір субсидії, а й те, чи не доведеться вам сплачувати штраф за неправдиві дані.

Рішення про призначення житлової субсидії приймається упродовж 10 днів після подання заявки та підтвердження інформації від уповноважених органів та відповідних підприємств. В Управлінні праці та соціального захисту нарікають, що такий термін є дуже малим для виконання, адже не всі органи будуть надавати інформацію вчасно. Також турбує питання про те, як заявники будуть отримувати відповідь про рішення на рахунок субсидій, адже воно мало б надсилатися листом, а в цьогорічному міському бюджеті не закладено коштів на такі витрати. Проте і міська влада, і Управління праці та соціального захисту сподіваються, що дану проблему таки буде вирішено.

Житлова субсидія з 1 травня 2015 року призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидій на наступний період автоматично без звернення громадян.

Житлова субсидія може бути призначена члену сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на житлову субсидію мають сім’ї, у яких вартість житлово-комунальних послуг без урахування пільги перевищує суму обов’язкового платежу.

Субсидія не призначається у разі здійснення одноразової покупки за минулий рік на суму, що перевищує 50 тисяч гривень. Це може бути купівля нерухомості, земельної ділянки, транспортних засобів, будівельних матеріалів, товарів довгострокового вжитку, оплата послуг будівельних робіт, телефонного зв’язку тощо.

Розглянули й питання щодо осіб, які прописані в помешканні, проте не проживають там за певних обставин. У цьому випадку потрібно подати довідку з місця навчання чи роботи, чи вказати про перебування людини за кордоном, після чого соціальні працівники складуть акт обстеження помешкання, щоб засвідчити кількість людей, які там безпосередньо проживають. У випадку, коли людина не прописана в помешканні, але фактично там проживає і хоче отримати субсидію, вона повинна оформити договір найму та зареєструвати усі платіжні книжки на себе.

При оформленні житлової субсидії члену родини, який прописаний у приміщенні, але офіційно не працевлаштований, буде автоматично нарахований прожитковий мінімум (1218 грн.).

При оформленні декларації людей просять звертати увагу на те, що неправдиві дані потягнуть за собою покарання – скасування субсидії та її повернення у подвійному розмірі. Тому все ж таки радять звернутися в бухгалтерію за довідкою про доходи без урахування податку за місцем роботи. Доходом вважається і відсотки з депозиту. Зауважуємо, що Управління праці та соціального захисту подає запит у податкову про доходи заявника, тому будьте уважні при заповненні декларації.

Якщо сім’я не використала всю норму споживання газу, електроенергії, світла чи води, то вона сплачує безпосередньо по факту споживання.

Чи оформлювати субсидію пільговикам? Так. З 1 липня більшість пільг знімуть. Якщо доходи сім’ї, яка має пільги по оплаті комунальних послуг, будуть становити понад 1710 гривень, то їх пільги автоматично анулюються.

В Управлінні праці та соціального захисту працює «гаряча» лінія для громадян, де вам дадуть відповіді на всі ваші запитання. Також ви можете записатися на прийом для подачі заяви на отримання субсидії. Для кращої роботи служби та комфорту мешканців заяви подаватимуться тільки за попереднім записом. Звертайтесь за телефоном: (03433) 2 22 15 або заходьте за адресою: м. Коломия, вул. Чорновола, 55, вул. Драгоманова, 30.