Щороку Європейська Бізнес Асоціація проводить опитування "Барометр щастя в Україні". У 2019 році власний рівень життя оцінили 1118 респондентів з інтернет-аудиторії.
Результати опитування були презентовані на заході Асоціації "Трудова міграція: виклик для України", — повідомляють "Вікна" з посиланням на прес-центр Європейської Бізнес Асоціації.
Майже половина учасників опитування задоволені своєю поточною роботою – 44%, хоча 51% вважають власний рівень доходів недостатнім для нормального життя.
Про це свідчать результати експрес-дослідження, яке Європейська Бізнес Асоціація проводить вже другий рік поспіль. Цього року Інтегральний показник Барометру склав – 2,61 балів з 5-ти можливих за шкалою Лайкерта (+0,14 балів порівняно з минулим роком).
Так, оцінки системи охорони здоров’я розділилися: 58% опитаних не задоволені станом системи, при цьому 42% оцінюють вітчизняну медицину задовільно або ж позитивно. Задоволених системою освіти виявилося майже 52%, при цьому 48% зазначили, що цілком або частково не задоволені нею.
72% респондентів не задоволені станом безпеки у країні та почувають себе невпевнено щодо власного майбутнього, 62% негативно оцінюють правове поле та регулювання в країні, зокрема щодо відсутності дискримінації та рівня демократичних свобод.
Вищі оцінки:
3,32 балів – поточна робота
3,24 балів – соціальне життя
2,90 балів – загальний досвід життя в Україні
2,55 балів – система освіти
Нижчі оцінки:
2,51 балів – рівень доходів
2,39 балів – охорона здоров’я
2,39 балів – дотримання прав
2,20 балів – екологія
2,11 балів – рівень безпеки
Все більше українців виїжджають за кордон у пошуках більш щасливого життя.
За даними Державної служби статистики України, з початком війни на Сході у 2014 році близько 1,3 мільйонів українців мігрували до інших країн.
Як наслідок, виникла відчутна проблема трудової міграції для країни в цілому та нестача професіоналів у корпоративному та промисловому секторах, яку гостро відчуває бізнес. Для того, щоб подолати цей негативний тренд, необхідні злагоджені дії влади, бізнесу, громадянського суспільства, міжнародних інституцій.
Нагадаємо: Українська діаспора щороку заробляє понад 100 млрд доларів