ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У прикарпатських ОТГ будуть популяризовувати здоровий спосіб життя

На Прикарпатті розпочинається реалізація проєкту “Популяризація громадського здоров’я в ОТГ Прикарпаття – обов’язок кожного”.

Про це повідомили під час пресконференції в Агенції розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття 18 червня, пише Галка.

На його реалізацію виділено 158 тисяч гривень.

Основна мета цього проєкту полягає в активізації діяльності ОТГ у напрямі профілактики захворювань шляхом залучення працівників як системи охорони здоров’я, так освіти і виконавчих комітетів до проведення масштабної роз’яснювальної роботи, а також формування рекомендацій із розробки концепції Програми розвитку громадянського здоров’я.

“Понад 80% смертей в Україні спричинено хворобами системи кровообігу, злоякісними новоутвореннями, травматизмом, захворюваннями легень тощо. Це ті хвороби, яких можна в багатьох випадках запобігти через формування здорового способу життя. Крім того, в Івано-Франківській області, як і в Україні загалом, спостерігається недостатнє охоплення населення щепленнями.

Як наслідок – маємо потужний спалах кору і реальну загрозу нових небезпечних епідемій”, – каже завідувачка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я франківського медуніверситету, професоркою Орина Децик.

Професорка додала – силами тільки медичних працівників ситуацію не виправити. Мовляв, більшість чинників, які впливають на здоров’я населення – лежать поза межами їх компетенції.

“Тому на часі створення дієвої системи громадського здоров’я, спрямованої на профілактику хвороб, промоцію здоров’я та продовження тривалості життя населення через консолідовані зусилля усього суспільства. І саме роль громад у цьому процесі є неоціненною”, – пояснює пані Орина.

Для керівництва ОТГ, медиків, освітян і представників молодіжних рад буде проведено шість тренінгів в Івано-Франківську. Також буде створено відеоролик на тему “Роль громадського здоров’я” і тематичній методичні матеріали. Проєкт триватиме з червня до жовтня 2019 року.

За словами директора Івано-Франківського ЦРМС Руслана Панасюка, такий комплекс напрацювань стане поштовхом до створення нової якісної системи громадського здоров’я у громадах.