ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Чи бути в тренді, чи не бути - ось у чому питання

 Фешн-журналістика, як самостійна галузь, лише недавно досягла високо рівня у світі журналістики, незважаючи на її довгу та цікаву історію. Все більше з’являються медіа з тематикою фешн-індустрії, а модниці можуть не лише гортати сторінки журналів, але й читати іх відповідники безпосередньо в мережі Інтернет. У сучасному світі стрімко зростає інтерес до фешн-текстів. Велика кількість людей прислуховуються до написаного у журналах, а значить розширюються можливості впливу на аудиторію.

На видавницькому ринку сучасної України представлено достатньо багато глянцевих журналів, які розкривають своїм читачам різноманітний світ моди. Модні видання забезпечують читачів можливістю слідкувати за останніми новинами у світі моди як на теренах України, так і закордоном. Рубрикації журналів є багаті за тематикою, охоплюючи не лише специфіку видань, але й культуру, музику, кіно та мистецтво.

Говорячи про модні видання, можна зауважити наскільки різні одиниці представлені на ринку. Для прикладу візьмемо роботу «Vogue Ukraine» - найуспішнішого журналу з українського глянцю. Щомісячна аудиторія одного номера - 75 тисяч людей, які купують або передплачують журнал, і ще близько 125 тисяч вторинної аудиторії, яка прочитала журнал випадково. «Vogue» прийшов до нас із-за кордону, тяжіє до стилю західних видань та має свій особливий, достатньо чепурний та «дівчачий» стиль. Аудиторія є досить широка, хоча молодіжний сегмент є у пріоритеті, його межі є розтягнуті та розмиті. Отож, що робить його таким популярним серед читачів?

У фешн-текстах беруть до уваги прагнення людей підкреслити свою власну унікальність, підвищити свій статус в очах оточуючих. З цією метою часто використовують, наприклад, імена знаменитих і успішних людей, щоб у читача складалося відчуття унікальності нової речі, а через неї і самої особи. Наприклад: «Insta-звіт: як одягаються модниці цієї весни» чи «Уроки стилю від Белли Хадід». Чи можливо хочете знати «З чим поєднувати спідницю-олівець цієї осені», а також час готуватися до літнього сезону з порадами «10 літніх образів модниці Хлої Харуш»?

При описі будь-якого стилю моди, модної новинки, журнал намагається об'єднати уявлення про ці продукти з потребами людини. Дуже часто подібні повідомлення впливають на емоційну сторону установок читача. Більш того,  в повідомленні присутня думка про те, що покупка нового товару не тільки принесе користь і буде приємною, але і те, що ми самі станемо краще, ніж є насправді.

Наприклад , у статтях “ В путь: як одягнутися в дорогу красиво і затишно” та “Наймодніше зимове взуття” розповідається про товар та його переваги, одночасно підкреслюється висока якість та те, що він є необхідним кожній модниці. А ,отже, і вам.

Таким чином, метод, при якому описується, що товар може забезпечити гарний психічний стан людини і задовольнити його особистісні потреби, є одним із найбільш дієвих способів вплинути на переконання людини і, в кінцевому підсумку, на її поведінку.

Оскільки 80% інформації сприймається людиною за допомогою зору, вирішальну роль при першому сприйнятті й оцінці відіграє зображення. Саме тому контент модних видань наповнений величезною кількістю якісних та красивих найрізноманітніших фотографій. Проте це не заважає, а лише доповнює власний стиль журналу та його текстове наповнення.

Хорошим прикладом слугує  «Ukrainian Women in Vogue: сестри Постернак». Інтерв’ю є не надто розлогим, але змістовним та тематичним. Знайомить читача ближче з дівчатами, їхнім стилем та баченням життя. Журналісти запитали багато хороших та цікавих питань, підійшли з різних кутів, не зациклювалися суто на модній тематиці. Читачам легко сприйняти інформацію, виклад інформації є читабельним та легким.

Ще одним методом зацікавлення аудиторії є використання специфічної мови текстів. Оскільки цільова аудиторія є все ж таки молодь, а вікові рамки її становлять від 16 до 35 років, прослідковується тенденція спрощення текстів та використання англіцизмів. Наприклад, у своїх текстах «Vogue» використовує багато англіцизмів: мейк, б’юті-звички/процедури, healthy-звички, інфлюенсер, ком’юніті, оверсайз, тренд, хедлайнер, must have. Погодьтеся, зовсім звичні слова для більшості, які створюють ніби атмосферу ненав’язливого діалогу з подругою.

Отже, модні журнали створюють своє читацьке коло, яке має змогу дізнаватися цікаву та актуальну інформацію доступною мовою. Також залишаються каналом, що повідомляє багато інформації про закордонні події, тепер і не лише про моду. Модні журнали в більшості виконують розважальну функцію, та називати це суто негативним явищем не варто. Такий контент може зняти інформаційну напругу, що накопичилася упродовж дня, допомагає своїм читачам відчувати себе особливими, дає поради для практичного використання та просто тримає у курсі усіх популярних подій. То чи будете Ви у тренді цього сезону?

АВТОРКА: Анна ТОМЧУК